ارائه کد دستوری مختص محدودسازی تماس های بین الملل

به گزارش مجله گرگانلند، با شماره گیری یک کد دستوری، مشترکان همراه اول که علاقه مند به محدودسازی تماس های خروجی بین الملل برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری هستند می توانند سرویس محدودیت مکالمه بین الملل خود را فعال کنند.

ارائه کد دستوری مختص محدودسازی تماس های بین الملل

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول همسو با توسعه تکنولوژی و بسط زیرساخت های ارتباطی، همواره اقدام به ارائه و طراحی بسترهای ارتباطی امن بروز در راستای ایجاد امنیت خاطر برای تمامی مشترکان ارتباطات سیار کرده است.

در حال حاضر همراه اول تنها اپراتوری است که سوئیچ انحصاری خود را دارد و به همین دلیل با پیاده سازی الگوریتم های شناسایی و مسدودسازی شماره ها در لبه شبکه، سرعتی بسیار بالاتر از هرگونه سامانه مدیریت تقلبی را داراست و روزانه بیش از چند هزار رنج شماره تقلبی، شناسایی و مسدود می شود.

علاوه براین موضوع، سرویس محدودیت مکالمه بین الملل (تماس 00 به شماره های خارج از کشور) را نیز برای تمامی مشترکان دائمی و اعتباری خود در نظر گرفته تا بتوانند تماس خروجی به مقصد خارج از کشور را مسدود کنند.

این سرویس راهکاری مناسب برای جلوگیری از سوء استفاده برای کسانی است که نیازی به تماس بین الملل ندارند. تمامی مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول می توانند برای فعالسازی این سرویس، از کددستوری #1292210 جهت ایجاد محدودیت مکالمه بین الملل استفاده کنند. رفع محدودیت مکالمه بین الملل نیز با شماره گیری کددستوری #2292210 انجام می شود.

همراه اول هشدار داده که مشترکان درصورت مشاهده تماس از دست رفته (missed call) به کد کشور تماس گیرنده در زمان تماس دقت کنند و در صورتی که در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای 0098 یا 98+، کد دیگری مشاهده شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنند.

مشترکان همراه اول ضمن توجه به هشدارهای این اپراتور، می توانند جهت اطلاع بیشتر از سرویس مکالمه بین الملل همراه اول به نشانی https://mci.ir/international-call مراجعه کنند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1455

به "ارائه کد دستوری مختص محدودسازی تماس های بین الملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه کد دستوری مختص محدودسازی تماس های بین الملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید