احترام اجباری به حریم شخصی کاربران، فیس بوک و اینستاگرام روغن ریخته را نذر امامزاده کردند!

به گزارش مجله گرگانلند، به دنبال تغییرات سیستم عامل آی او اس اپل با هدف جلوگیری از کنترل عملکرد کاربران توسط برنامه های ثالث، فیس بوک و اینستگرام پیغام هایی را با ادعای احترام به حریم شخصی کاربران نمایش دادند.

احترام اجباری به حریم شخصی کاربران، فیس بوک و اینستاگرام روغن ریخته را نذر امامزاده کردند!

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از انگجت، اپل قابلیتی را به سیستم عامل آی او اس 14.5 اضافه نموده که جلوی دسترسی برنامه های ثالث به داده های خصوصی کاربران و از جمله سوابق وبگردی افراد را می گیرد.

این اقدام به ضرر اپلیکیشن های فیس بوک و اینستگرام تمام می گردد که با جاسوسی از کاربران برای آنها پیغام های تبلیغاتی شخصی سازی شده نمایش می دهند. ولی مدیران این اپلیکیشن ها با هدف فریب کاربران و نمایش احترام به حریم شخصی افراد پیغام هایی را برای کاربران آی او اس نمایش می دهند که در آنها ادعا شده به علت استفاده از آی او اس 14.5 فیس بوک و اینستگرام موظف به کسب اجازه برای دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران هستند و در صورت عدم موافقت کاربران دسترسی به داده های کاربران محدود می گردد.

در ادامه شرح داده شده که موافقت کاربران برای تداوم دسترسی به داده های خصوصی آنها منجر به نمایش تبلیغات شخصی سازی شده و پشتیبانی از کسب و کارها و رایگان باقی ماندن اپلیکیشن های مختلف می گردد. در واقع فیس بوک و اینستگرام هشدار داده اند که غیرفعال کردن قابلیت های یادشده ممکن است موجب گردد برنامه های یادشده در آینده از حالت رایگان خارج شوند.

ظاهرا اقدام اپل در مسدود کردن دسترسی فیس بوک و اینستگرام به داده های خصوصی کاربران به مدل کسب و کار این اپلیکیشن ها به شدت لطمه زده و کوشش برای حل این مشکل را افزایش داده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1130

به "احترام اجباری به حریم شخصی کاربران، فیس بوک و اینستاگرام روغن ریخته را نذر امامزاده کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احترام اجباری به حریم شخصی کاربران، فیس بوک و اینستاگرام روغن ریخته را نذر امامزاده کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید