آخرین جزئیات از احداث مجتمع تجاری مجاور ایستگاه نیرو هوایی

به گزارش مجله گرگانلند، نژاد بهرام درباره آخرین وضعیت احداث مجتمع تجاری مجاور ایستگاه مترو نیرو هوایی توضیحاتی داد.

آخرین جزئیات از احداث مجتمع تجاری مجاور ایستگاه نیرو هوایی

زهرا نژادبهرام رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آخرین وضعیت احداث مجتمع ایستگاهی مجاور ایستگاه متروی نیرو هوایی گفت: پروژه مذکور پروژه ای است که شهرداری و پیمانکار به صورت مشارکتی در حال انجام آن بودند که شهرداری تهران در سال 95 این ملک را به بخش خصوصی واگذار می کند و شهرداری منطقه دیگر حقی در زمین و پروژه مذکور ندارد.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران تأکید کرد: همان گونه که هر مالکی برای ساخت و ساز نیاز به اخذ مجوز دارد،مالک این ملک نیز بر اساس رأی کمیسیون ماده 5 درخواست دو طبقه اضافه بنا می کند و بر همین اساس لازم بود که مالک مجدد به شهرداری منطقه مراجعه کند و مجوز ساخت اخذ کند.

خطر بیخ گوش مترو نیروی هوایی/ بازی با جان شهروندان تنها برای مشتی ریال + عکس

نژادبهرام اظهار داشت: در جهت اخذ مجوز اضافه بنای دو طبقه ای، بین مالک و شهرداری اختلاف نظر هایی ایجاد می شود که این اختلاف نظرها در نهایت به توقف ساخت و ساز مجتمع ایستگاهی در مرحله گودبرداری می شود و شهرداری به دلیل تخلف ها مانع از ادامه احداث پروژه از سوی مالک می شود.

او با اشاره به تشکیل کمیته رفع خطر از سوی شهرداری تهران گفت: به دلیل مسائل امنیتی که در مرحله گودبرداری ایجاد شده بود شهرداری منطقه کمیته رفع خطر را تشکیل می دهد و اجازه ساخت تا سطح صفر صفر را به مالک داده می شود و امروز کار پروژه در حال انجام است.

رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که مورد اختلاف شهرداری با مالک بر سر چه موضوعی بود، گفت: مالک در بخش دو بال سازه تخلفاتی را انجام داده بود که بر اساس آن شهرداری از ادامه ساخت و ساز مالک در زمین جلوگیری کرده بود.

بابک شیدایی معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 13در گفت و گو با با خبرنگار ، با تاکید بر این نکته که ادامه ساخت پروژه از سوی مالک امروز در حال انجام است گفت: اختلاف نظری از سوی شهرداری منطقه نبود و همانگونه که پیش تر اظهار داشته بودم توقف پروژه در محله گود برداری به دلیل برخی از مشکل های مالی ایجاد شده بین مالک و پیمانکار پروژه بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 13

به "آخرین جزئیات از احداث مجتمع تجاری مجاور ایستگاه نیرو هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات از احداث مجتمع تجاری مجاور ایستگاه نیرو هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید