گورستان قطار های اویونی؛ بولیوی

به گزارش مجله گرگانلند، گورستا ن ها همیشه محل دفن آدم ها نیستند، گاهی هم پیش می آید که این مکان ها جایگاه دفن ماشین ها و ابزارها باشد. در 3 کیلومتری شهر صنعتی اویونی، در جنوب غرب بولیوی، گورستانی از قطار های قدیمی وجود دارد که امروزه به یکی از منطقه ها توریستی این شهر بدل شده است. برای آشنایی بیشتر با این شهر و گورستان قطارها با خبرنگاران همراه باشد.

گورستان قطار های اویونی؛ بولیوی

اویونی یکی از شهرهای صنعتی کشور بولیوی است. در این منطقه به دلیل وجود زمین های شوره زار و کمبود آب، کشاورزی رونقی ندارد. اما همین زمین های شوره زار و جاذبه های گردشگری منطقه باعث شده است که هر ساله حدودا 60000 گردشگر از سراسر دنیا از این شهر دیدن کنند. یکی از جاذبه های گردشگری اویونی گورستان قطارها است که در نزدیکی این شهر واقع شده است. در گذشته این شهر مرکزی بوده است که قطارها از آنجا مواد معدنی را به بندرگاه های اقیانوس آرام حمل می کردند. شهر اویونی یک گذرگاه مهم حمل و نقل بود که شهرهای مهم این منطقه را به هم متصل می کرد، اما طرح و برنامه هایی که قرار بود با توسعه خط آهن، این شهر را به یک قطب تجاری تبدیل کند خیلی زود و نابهنگام به پایان خود نزدیک شد.

ساخت شبکه ریلی در سال 1888 آغاز شد و در سال 1892 به پایان رسید. این پروژه از طریق رئیس جمهور بولیوی مورد حمایت قرار گرفت، زیرا او معتقد بود کشور بولیوی با یک سیستم حمل و نقل خوب به رشد و شکوفایی خواهد رسید. اما مردم بومی این منطقه با نام قوم آیمارا دائما در پروژه ساخت خط آهن اختلال ایجاد کردند. بومیان منطقه با توسعه و پیشرفت این شهر مخالف بودند، زیرا توسعه خط آهن را نوعی مداخله در زندگی عادی خود می دانستند.

بیشتر این قطارها در خدمت شرکت های استخراج معادن بودند، اما در دهه 1940 زمانی که به دلیل کاهش مواد معدنی، صنعت معادن در این منطقه فروپاشید قطارهای بسیاری بلااستفاده رها شدند که در نتیجه گورستان قطارها به وجود آمد. انتظار می رود در آینده ای نزدیک این گورستان به یک موزه تبدیل شود.

منبع: کجارو / amusingplanet.com
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1482

به "گورستان قطار های اویونی؛ بولیوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورستان قطار های اویونی؛ بولیوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید