ماجرای کشف آبنمای سنگی نفیس قدیمی در محوطه متروکه کاخ سعدآباد

به گزارش مجله گرگانلند، سید حسین علوی آزاد؛ مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد اظهار کرد: یک آبنمای سنگی بسیار نفیس و دارای حجاری های تاریخی با قدمت حدود 100 ساله در یکی از محوطه های غیر تاریخی و جنگلی مجموعه سعدآباد دفن شده بود. طی یک کاوش اتفاقی که در تنظیف مجموعه اجرا شده بود، کشف می گردد.

ماجرای کشف آبنمای سنگی نفیس قدیمی در محوطه متروکه کاخ سعدآباد

وی اضافه کرد: احتمالاً این آبنما به صورتی عمدی در بخش غیرتاریخی مجموعه با نیت خارج کردن آن از مجموعه دفن شده بود که پس از کشف آن و انتشار خبر کشف، بلافاصله اخباری مبنی بر قطع درختان گسترده مجموعه سعدآباد منتشر می شود؛ داستان کاملاً به یکدیگر مرتبط است.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تاکید نمود: این یک طرح سرقت بود که اولین و آخرین بار هم نخواهد بود.

خروج فرش های نفیس از مجموعه سعدآباد

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در مورد خروج فرش های قیمتی و باارزش از کاخ سعدآباد نیز گفت: من به مدت پنج ماه است که در این مجموعه مشغول به فعالیت شده ام، انتشار اخبار مرتبط با موضوع خروج فرش های نفیس به سال گذشته بر می شود، اما این اخباری بود که سال گذشته منتشر شد، سرقتی که اتفاق افتاده بود بین سال 1392 تا 1396 در دولت اتفاق افتاده بود، اما با تحقیق و تفحصی که در دولت فعلی صورت گرفت، اخبار سرقت مذکور را سال گذشته منتشر کردند.

علوی آزاد اعلام نمود: فرش ها از کاخ حافظیه که در اختیار رئیس جمهور دولت قبل و تیم همراهشان بوده سرقت شده بود و متاسفانه هیچ یک از عزیزان اون دوره تا این دوره هیچ پاسخی نداده اند.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 آذر 1402 بروزرسانی: 14 آذر 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1805

به "ماجرای کشف آبنمای سنگی نفیس قدیمی در محوطه متروکه کاخ سعدآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای کشف آبنمای سنگی نفیس قدیمی در محوطه متروکه کاخ سعدآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید