فاجعه آتش سوزی ساختمان 5 طبقه در آفریقای جنوبی

به گزارش مجله گرگانلند، مقامات آفریقای جنوبی می گویند در آتش سوزی در ساختمانی در ژوهانسبورگ دست کم 70 نفر جان خود را از دست داده اند. بیش از 40 نفر دیگر هم زخمی شده اند.

فاجعه آتش سوزی ساختمان 5 طبقه در آفریقای جنوبی

به گزارش خبرنگاران، سیریل رامافوزا، رئیس جمهور آفریقای جنوبی، این واقعه را یک فاجعه بزرگ توصیف کرده است. به گفته مقامات شهر ژوهانسبورگ علت آتش سوزی در این ساختمان پنج طبقه در مرکز شهر معین نیست.

به گفته آنان، اجسادی که پشت یک در خروجی انباشته شده بود مانع از فرار دیگران از این ساختمان متروکه پنج طبقه شد. شاهدان عینی گفته اند شماری از ساکنان ساختمان برای نجات خود، از پنجره ها به بیرون پریدند.

سخنگوی خدمات اورژانس شهر گفت که آتش نشانان توانسته اند تعدادی از افراد داخل ساختمان را نجات دهند. وی گفت که آتش سوزی تمامی ساختمان را شعله ور کرده بود و جستجو برای یافتن سایر قربانیان ادامه دارد.

سخنگوی خدمات اورژانس گفته است: ما طبقه به طبقه را برای یافتن اجساد جستجو می کنیم.

تصاویر منتشر شده اجساد پوشیده در پتو های اضطراری را نشان می دهد که در پیاده رو مقابل ساختمان قرار دارند. این ساختمان در محلی واقع شده که پیشتر، یک منطقه تجاری محسوب می شد، اما بعدا به محلی برای سکونت غیررسمی تبدیل شده است.

براساس گزارش های محلی، این محله به داشتن ساختمان های به اصطلاح مسروقه معروفیت دارد. در آفریقای جنوبی این اصطلاح برای ساختمان هایی به کار می رود که مهاجران به طور غیرقانونی تصرف کرده و در آن ها اقامت دارند.

رسانه های محلی گفته اند که احتمالا ساکنان این ساختمان بیشتر مهاجرانی از دیگر کشور های آفریقایی بوده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 شهریور 1402 بروزرسانی: 10 شهریور 1402 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1791

به "فاجعه آتش سوزی ساختمان 5 طبقه در آفریقای جنوبی" امتیاز دهید

1 کاربر به "فاجعه آتش سوزی ساختمان 5 طبقه در آفریقای جنوبی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاجعه آتش سوزی ساختمان 5 طبقه در آفریقای جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید