ضرورت انسداد چاه های غیرمجاز در استان مرکزی

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی گفت: با توجه به اینکه ذخیره آب محدود و سرمایه برای نسل های آینده است در نتیجه انسداد چاه های غیرمجاز و جلوگیری از حفر چاه غیرمجاز جدید باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ضرورت انسداد چاه های غیرمجاز در استان مرکزی

سیدعلی آقازاده امروز دوشنبه در شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی با بیان اینکه باید آب در حد استاندارد حداقلی تهیه و در اختیار مردم قرار گیرد، اظهار کرد: در سه ماهه اول سال آبی جاری، فرایند بارندگی رو به بهبود بوده و تا خاتمه آذرماه با توجه به پیش بینی بارش، حدود 100 میلی متر بارندگی اجرا شده که نسبت به سال قبل کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت حدود 30 درصد افزایش داشته است .

وی اضافه نمود: سند سازگاری آب استان که بعد از یک فراز و نشیب در استان پیگیری شد باید هرچه زودتر به تصویب برسد.

استاندار مرکزی توضیح داد: بستن هر چاهی ممکن است مسائل اجتماعی و امنیتی را به دنبال داشته باشد اما باید بپذیریم که این آب ذخیره میلیون ها سال کشور است و باید به نسل های آینده تحویل داده گردد. احتیاج است شورای تامین در راستای استفاده مطلوب از ظرفیت محدود موجود، چاه های غیرمجاز را شناسایی و مسدود و از ایجاد چاه های غیزمجاز دیگر جلوگیری کند.

آقازاده اعلام کرد: با توجه به تعهد شهرستان ها در مورد انسداد چاه های غیرمجاز، انسداد حداقل 15 تا 20 حلقه چاه در خمین، 14 حلقه در اراک، 25 حلقه در ساوه، 30 حلقه در شازند، 35 حلقه در خنداب تا خاتمه سال مصوب شده و باید در شهرستان ها انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 135

به "ضرورت انسداد چاه های غیرمجاز در استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت انسداد چاه های غیرمجاز در استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید