درهای باغ رئیسی به روی مردم باز می گردد؟

به گزارش مجله گرگانلند، باغ رئیسی در محله گذرپایین دولاب منطقه 14 بعد از سال ها بلاتکلیفی انتها توسط شهرداری منطقه تملک می گردد

درهای باغ رئیسی به روی مردم باز می گردد؟

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی خانه ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مجله گرگانلند/ مژگان مهرابی: باغ رئیسی با قدمتی بیش از 80 سال در حدود 25 هزار مترمربع وسعت دارد. به گفته کاظم هادی دولابی دبیر شورایاری محله گذرپایین دولاب، صاحب این باغ فردی به نام آقای رئیسی بوده که بعد از فوتش این ملک به فرزندانش رسیده است. او در این باره می گوید:سال هاست شهرداری برای تملک این باغ کوشش نموده تا بتواند با تملک آن کمبود سرانه های منطقه به خصوص سرانه فضای سبز محله گذرپایین دولاب را جبران کند. اما هر بار مسئولان شهری منطقه و صاحبان باغ بر سر قیمت به توافق نرسیدند. با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در محله های گذر پایین دولاب، جوادیه و عارف تبدیل این باغ به بوستان، می تواند احتیاج شهروندان را تا حد قابل توجهی رفع کند. علاوه بر آن قسمت جنوبی باغ که در حاشیه خیابان خاوران قرار گرفته است بعد از این تغییرات، تاثیر چشم گیری در رونق کسب و کار کسبه خیابان خاوران خواهد داشت.

هادی دولابی در ادامه می افزاید: این باغ تا چند سال پیش گلخانه بوده و حالا بدون استفاده مانده است. اما از آن جا که شهرداری خود را در حفظ نگهداشت فضای سبز شهری موظف می داند با داشتن مجوز از مقامات قضایی هر روز اقدام به آبیاری درختان این باغ می نماید.

اخیرا مدیران شهری منطقه با صاحبان باغ رئیسی به توافق رسیده اند و قرار است این باغ در آینده نزدیک از سوی شهرداری منطقه تملک گردد. رحمان پارسا معاون امور شهری و محیط زیست منطقه در این باره می گوید: بعد از آنالیز کارشناس دادگستری قیمت باغ معین می گردد. در صورت تامین اعتبار آن را خریداری نموده و اگر در توان اقتصادی شهرداری نباشد، ملکی همتای باغ به صاحبان باغ هبه می کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 193

به "درهای باغ رئیسی به روی مردم باز می گردد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "درهای باغ رئیسی به روی مردم باز می گردد؟" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درهای باغ رئیسی به روی مردم باز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید