یک عضو حزب جنبلاط کشته شد، درخواست حریری از شهروندان، استقرار ارتش در جهت بعبدا

به گزارش مجله گرگانلند، ایسنا نوشت: در پی کشته شدن یک تظاهرکننده عضو حزب ولید جنبلاط در جنوب بیروت نخست وزیر مستعفی لبنان از تمام شهروندان کشورش خواست خیزش مسالمت آمیز خود را حفظ کنند.

یک عضو حزب جنبلاط کشته شد، درخواست حریری از شهروندان، استقرار ارتش در جهت بعبدا

به گزارش اسکای نیوز، سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان که در حال حاضر ریاست دولت موقت کشورش را هم برعهده دارد در پی کشته شدن یک تظاهرکننده در منطقه خلده در جنوب بیروت به دست یکی از عناصر نیروهای ارتش لبنان از تظاهرکنندگان خواست همچنان ماهیت مسالمت آمیز بودن تظاهرات هایشان را حفظ کنند.

حریری تاکید کرد با فرمانده ارتش و فرمانده امنیت داخلی برای اتخاذ گام های ضروری جهت حمایت از شهروندان تماس برقرار کرده است.

طبق بیانیه منتشر شده از سوی دفتر اطلاع رسانی سعد حریری، وی با ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیال پیشرو تماس گرفته و مرگ علاء ابو الفخر عضو شورای شهر در الشوفیات را که در جریان تظاهرات های مردمی در منطقه خلده کشته شده، تسلیت گفته است.

براساس این بیانیه، حریری از موضع ملی و مسؤولانه جنبلاط و دعوتش به آرامش و اجتناب از کشیده شدن به سوی آشوب و در نظر دریافت اعتبار و جایگاه کشور تقدیر کرد.

این در حالی است که نیروهای ارتش لبنان و نیروهای گارد ریاست جمهوری حضور خود را در اطراف کاخ ریاست جمهوری (بعبدا) بعد از فراخوان ها برای تجمع در راستاهای منتهی به کاخ ریاست جمهوری تقویت کرده اند.

راستا اصلی از بیروت تا کاخ بعبدا شاهد حضور گسترده نیروهای ارتش است. همزمان اینکه تعدادی از تظاهرکنندگان در نزدیکی راستا کاخ تحصن کردند نیروهای ارتش نیز با تعداد بالا آنها را محاصره کردند تا نتوانند به سمت راستا کاخ بروند و آنجا تحصن کنند البته هیچ گونه درگیری و تنش بین آنها گزارش نشده است.

این تحولات در پی سخنرانی میشل عون، رئیس جمهوری لبنان بود که نسبت به فاجعه در صورت تدوام اعتراضات به شکل کنونی اش هشدار داد. عون از پیشرفت ها در طرح حل بحران کشورش خبر داد و گفت رایزنی های پارلمانی برای مکلف کردن نخست وزیر جدید احتمالا از پنج شنبه یا جمعه شروع شود اما حریری برای دریافت پست نخست وزیری مردد است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 67

به "یک عضو حزب جنبلاط کشته شد، درخواست حریری از شهروندان، استقرار ارتش در جهت بعبدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک عضو حزب جنبلاط کشته شد، درخواست حریری از شهروندان، استقرار ارتش در جهت بعبدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید