کنترل آتش سوزی در کردلان ، حریق به گنبد نمک نرسید!

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران/بوشهر منطقه تنگ شور در ارتفاعات کردلان شهرستان دشتی از عصر دیروز دچار آتش سوزی شده بود، ساعتی پیش توسط نیروهای امدادی کنترل و خوشبختانه آتش خاموش شد.

کنترل آتش سوزی در کردلان ، حریق به گنبد نمک نرسید!

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر با اعلام این خبر به خبرنگاران گفت: ارتفاعات غرب روستای کردلان، محدوده تنگ شور دچار آتش سوزی شده بود که خوشبختانه پیشرفت آنچنانی نداشت که آتش به تنگه های بعدی برسد، مساحت آتش سوزی به طور دقیق تعیین نیست و احتیاج به آنالیز بیشتری دارد.

غلامرضا منتظری در مورد علت این حادثه مطرح نمود: عامل انسانی و سهل انگاری موجب شده است، روز گذشته و با سقوط یکی از دامداران منطقه که دیروز از کوه پرت شده، مردم محلی برای علامت دادن به هلیکوپتر امدادی آتش روشن می نماید تا به وسیله دود آن مکانشان تعیین گردد و متاسفانه بعد آن را رها می کنند که موجب شروع آتش سوزی می گردد.

این مسئول اضافه نمود: نیروهای منابع طبیعی آتش را کنترل کردند و آتش به سمت کوه نمک و محدوده شهرستان دیّر پیشروی نداشته است.

مدیرکل منابع طبیعی بوشهر با اشاره به پوشش گیاهی متنوع منطقه اظهار کرد: پوشش گیاهان علوفه ای، گیاهان مرتعی و گونه هایی همچون بنه، بادام و انجیر کوهی، گونه های بوته ای مثل گون از جمله گیاهان متنوع منطقه تنگ شور هستند.

منتظری گفت: تنها خواهش من، به خصوص از مرتعداران و افرادی که مراتع و عرصه های طبیعی را در اختیار دارند؛ حفاظت، مراقبت و حراست از این عرصه ها است که ضرورت دارد به این منظور دقت مضاعفی داشته باشند.

وی یادآور شد: متاسفانه بعضی افراد با سهل انگاری و بی توجهی های خود موجب بروز حوادث این چنینی می شوند.

مدیرکل منابع طبیعی استان بوشهر توضیح داد: کنترل آتش سوزی های این چنینی کار بسیار خطرناکی است و جان تک تک مأموران و افرادی که برای خاموش کردن آتش به ارتفاعات و مناطق صعب العبور می فرایند برای ما بسیار ارزشمند است؛ لذا نباید با بی مبالاتی موجبات تهدید جان آنان را فراهم کنیم. همکاران ما از پنج صبح و تاریکی هوا در شیب تند و مناطق صخره ای کوهستان راه افتادند تا آتش را خاموش کنند که هر آن امکان سقوط و یا بروز هر نوع حادثه ای برای آنها وجود داشت.

غلامرضا منتظری با تاکید بر ضرورت دقت و توجه در نگهداری از عرصه های طبیعی و حفاظت از طبیعت و محیط زیست ادامه داد: خیلی سخت است که می بینیم افرادی همچنان به هم به طبیعت و هم به انسان ها ظلم می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1069

به "کنترل آتش سوزی در کردلان ، حریق به گنبد نمک نرسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل آتش سوزی در کردلان ، حریق به گنبد نمک نرسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید