وزارت ارتباطات در پی کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا

به گزارش مجله گرگانلند، بر اساس جدیدترین تصمیمات هیئت دولت قرار است سازمان ها، شرکت ها و پژوهشگاه های زیر مجموعه وزارت ارتباطات در جهت بهینه سازی مصرف انرژی مشارکت نمایند.

وزارت ارتباطات در پی کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا

مهدی استوار معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

با توجه به شرایط آلودگی هوا در شهر تهران و کمبود انرژی در فصل زمستان تصمیم گرفته شد تا درجه حرارت ساختمان های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کاهش پیدا کند، با توجه به این موضوع دستگاه های تابعه می توانند به وسیله استفاده بهینه و کاهش مصرف منابع انرژی، نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ایجاد هر نوع آلودگی مانند افزایش فراوری زباله، افزایش مصرف آب و ... در افزایش آلودگی هوا تأثیر دارد، گفت:

با رعایت الگوی مصرف و استفاده از راهکارهای مدیریت سبز امکان کاهش آلاینده ها و هزینه های جبرانی وجود دارد.

وی بعلاوه اعلام کرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجرای مدیریت سبز اهتمام ویژه ای داشته و راهکارهای آن را به صورت عملیاتی مطابق همواره انجام می دهد.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اهمیت مشارکت اجتماعی در پیشبرد طرح های بهینه سازی مصرف انرژی برای سامانه های گرمایشی و در نتیجه کاهش آلودگی هوا گفت:

در این راستا ارگان های دولتی باید پیشگام باشند لذا با توجه به تصمیمات هیأت وزیران، دستگاه های تابعه این وزارت اندازه دمای وسایل گرمایشی را چند درجه کاهش دادند.

براساس بخشنامه معاون اول رئیس جمهور، به منظور صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی، کلیه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و استانداری های سراسر کشور موظف به رعایت کامل موارد زیر می باشند که این موضوع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت مؤکد در حال انجام و پیگیری است.

  • رعایت دمای 21-18 درجه در فضاهای داخلی و بسته و دمای 18 درجه در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده.
  • روشن کردن وسایل گرمایشی یک ساعت قبل از شروع به کار و خاموش کردن آن ها یک ساعت قبل از انتها کار.
  • خاموش کردن وسایل گرمایشی در روزهای تعطیل (برای ساختمان هایی که سیستم حرارت مرکزی ندارند).
  • انجام معاینه فنی، تعمیر وسایل گرمایشی و دیگر اقدامات لازم به منظور افزایش بازدهی وسایل گازسور نظیر نصب سامانه پایش هوشمند موتورخانه (براساس بند 17 مصوبه شماره 212326ت/46320ﻫ مورخ 16/12/1390 هیأت وزیران).

منبع: مهر

منبع: کجارو
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1450

به "وزارت ارتباطات در پی کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ارتباطات در پی کاهش مصرف انرژی و آلودگی هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید