واریز یارانه کرونا و نقدی در اسفند

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران-طرح پرداخت یارانه معیشتی کرونا از آذر سال جاری اجرا شد و طبق آن قرار بود این یارانه در چهار مرحله (چهار ماه) پرداخت گردد.

واریز یارانه کرونا و نقدی در اسفند

در دو هفته به جامانده از اسفند ماه، دو یارانه به حساب مردم واریز می گردد. یکی یارانه نقدی که هفته سوم اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد و دیگری یارانه معیشتی کرونا که موعد واریز آن هفته چهارم اسفند ماه است.

به گزارش خبرنگاران از تجارت نیوز، دو هفته تا سرانجام سال 1399 باقی مانده و دولت موظف است که دو یارانه معیشتی کرونا و یارانه نقدی را واریز کند.

یارانه نقدی

این یارانه از دی پارسال به طور مرتب در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان واریز شده است.

جمعیت یارانه بگیران نقدی 78 میلیون نفر و مبلغ این یارانه بدون تغییر 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر است.

یارانه معیشتی کرونا

طرح پرداخت یارانه معیشتی کرونا از آذر سال جاری اجرا شد و طبق آن قرار بود این یارانه در چهار مرحله (چهار ماه) پرداخت گردد.

سه مرحله قبلی آن در ماه های آذر، دی و بهمن واریز شده و اسفند آخرین مرحله آن پرداخت می گردد. زمان واریز آن معمولا در روزهای سرانجامی ماه بوده و به نظر می رسد چهارمین نوبت آن نیز در روزهای سرانجامی سال واریز گردد.

34 میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه شدند که 9 میلیون نفر آن از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و 25 میلیون نفر دیگر نیز افرادی کم درآمد، بدون حقوق ثابت و فاقد بیمه هستند.

مبلغ این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی 120 هزار تومان و برای 25 میلیون نفر دیگر 100 هزار تومان است.

در ماه های گذشته یارانه کرونا، در دو یا سه روز سرانجامی ماه به حساب افراد واریز شده است. البته با توجه به اینکه این مرحله یارانه کرونا، نزدیک آخرین روزهای سال است، ممکن است دولت آن را به آخرین روزهای سال موکول نکند و کمی زودتر از موعد همیشگی واریز کند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1016

به "واریز یارانه کرونا و نقدی در اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز یارانه کرونا و نقدی در اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید