هشدار زالی: تهران؛ همچنان قرمز ، آمار بستری از ترخیصی ها بیشتر است ، درخواست از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو

به گزارش مجله گرگانلند، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از ادامه شرایط قرمز کرونایی در تهران اطلاع داد و تعطیلات 4 روزه پیش رو را فرصتی استثنایی برای کنترل اپیدمی در تهران برشمرد که شهروندان تهرانی می توانند با اجتناب از مسافرت های بین شهری از آن بهره بگیرند.

هشدار زالی: تهران؛ همچنان قرمز ، آمار بستری از ترخیصی ها بیشتر است ، درخواست از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا (COVID-19) در کلانشهر تهران در گفت وگوی تلویزیونی از بستری 505 بیمار جدید با تشخیص کرونا در 24 ساعت گذشته در بیمارستان های تهران اطلاع داد.

به گفته دکتر زالی در شبانه روز گذشته 127 بیمار در بخش های ویژه و 378 بیمار نیز در بخش های عادی بستری شده و 390 بیمار نیز ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: همچنین 8.2 درصد از مراجعان به بخش های سرپایی مراکز بهداشتی و درمانی احتیاج به بستری در بیمارستان داشتند که 25 درصد آنان در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

دکتر زالی اعلام کرد: استان تهران کماکان در شرایط قرمز قرار گرفته است و هنوز میزان ترخیص کمتر از میزان بستری بیماران است و تا زمانی که این تراز تغییر نکند این شرایط را به عنوان یک شرایط پرهشدار تلقی می کنیم.

وی با توجه به تعطیلات 4 روزه ای که در پیش رو داریم به شهروندان تهرانی توصیه کرد برای پیشگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا و حفظ سلامتی خود از سفر اجتناب نمایند و براساس مطالعات اجرا شده مسافرت های بین شهری را یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در افزایش شیوع بیماری کرونا در تهران و سایر شهرها ذکر کرد.

دکتر زالی اضافه کرد: تجربه ما در تهران نشان می دهد که مسافرت های بین شهری در آمار مرگ و میر و میزان ابتلا، بستری و مراجعات به بخش های سرپایی تاثیر دارد بنابراین توصیه موکد من این است که حتما از سفرهای غیر ضروری اجتناب گردد.

وی با تاکید بر این که بسیاری از استان های کشور که در گذشته میزبان شهروندان تهرانی بودند هم اکنون در شرایط نامطلوب و قرمز به سر می برند و مطلقا امکان میزبانی ندارد، اعلام کرد: استان های قرمز برای اداره مجموعه بهداشت و درمان خود با چالش های جدی روبرو هستند و امکان تاب آوری جدید برای خدمت رسانی و بستری بیماران جدید را ندارند.

دکتر زالی همچنین به خبرنگارانانی که در سال های گذشته برای برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به زادگاه خود سفر می کردند نیز توصیه کرد با توجه به محدودیت هایی که در تمامی استانها برای برگزاری مراسم و اجتماعات عزاداری اعمال می گردد این افراد نیز از سفر پرهیز نمایند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت با اشاره به این مطلب که از تعطیلات 4 روزه آینده می توانیم به عنوان یک فاکتور در کاهش بیماری و تغییر شرایط تهران بهره بگیریم، گفت: در این تعطیلات 4 روزه ریتم و آهنگ مدنی، اداری و تجاری شهر از ثبات و سکون بیشتری برخوردار است و فرصتی استثنایی برای کنترل اپیدمی در تهران به شمار می آید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 692

به "هشدار زالی: تهران؛ همچنان قرمز ، آمار بستری از ترخیصی ها بیشتر است ، درخواست از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زالی: تهران؛ همچنان قرمز ، آمار بستری از ترخیصی ها بیشتر است ، درخواست از شهروندان برای پرهیز از سفر غیرضروری در تعطیلات پیش رو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید