نگرانی وکیل مدافع نجفی از احتمال ابتلای موکلش به کرونا ، خطر مرگ بیش از همواره او را تهدید می نماید

به گزارش مجله گرگانلند، وکیل مدافع محمدعلی نجفی با ابراز نگرانی نسبت به احتمال موکلش به ویروس کرونا در زندان، از قوه قضاییه خواست که با قبول وثیقه به او مرخصی بدهند.

نگرانی وکیل مدافع نجفی از احتمال ابتلای موکلش به کرونا ، خطر مرگ بیش از همواره او را تهدید می نماید

به گزارش مجله گرگانلند به نقل از ایسنا، حمیدرضا گودرزی در این باره اظهار کرد: با توجه به این که موکلم به درمانگاه زندان مراجعه نموده و اقدامات درمانی را انجام داده و علائم سرماخوردگی او ادامه دارد و با توجه به اینکه بیماری های زمینه ای مثل قلبی و دیابت از مواردی است که در صورت بیماری کرونا خطر مرگ برای افراد دارد و موکلم تحت عمل جراحی قرار گرفته است و دیابت دارد؛ لذا خطر مرگ بیش از همواره او را تهدید می نماید.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر قرار وثیقه صادر شده که برای آزادی او سپرده شد، مورد قبول دادگاه واقع نشده که قانونا باید وثیقه پذیرفته گردد و در این شرایط که اپیدمی کرونا در جامعه است و با توجه به شرایط خاص موکلم باید نسبت به قبول قرار وثیقه اقدام گردد.

وکیل مدافع نجفی گفت: با توجه به اینکه موکلم سرماخوردگی دارد و خانواده اش نگران شرایط او هستند لذا از قوه قضاییه می خواهیم با قبول قرار وثیقه موکلم او از زندان به مرخصی بیاید و در صورت تایید حکم مجازات را تحمل کند.

براساس این گزارش، در دور اول رسیدگی به پرونده نجفی سه جلسه دادگاه در شعبه 9 دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید، پس از اعلام محکومیت نجفی به قصاص و حبس، خانواده میترا استاد از قصاص گذشت کردند اما وکیل نجفی به رای صادره اعتراض کرد.

پس از اعتراض به پرونده، دیوان عالی کشور حکم صادره از سوی شعبه 9 دادگاه کیفری یک تهران را نقض و پرونده را برای رسیدگی مجددبه همان شعبه فرستاد. دو جلسه دادگاه در دور دوم رسیدگی به این پرونده در روزهای 6 و 9 آذرماه امسال در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار گردید و در نتیجه رسیدگی دوباره، نجفی به شش سال و شش ماه حبس تعزیری به اتهام قتل و جهت نگهداری اسلحه به یک سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شد.

25 دی ماه امسال گودرزی گفته بود که پس از فرجام خواهی نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه 41 دیوان عالی کشور ارجاع شده و شعبه مذکور در حال آنالیز است.

در آخرین اظهارنظر هم اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که هنوز رای پرونده نجفی در دور دوم رسیدگی از سوی دیوان عالی صادر نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 340

به "نگرانی وکیل مدافع نجفی از احتمال ابتلای موکلش به کرونا ، خطر مرگ بیش از همواره او را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی وکیل مدافع نجفی از احتمال ابتلای موکلش به کرونا ، خطر مرگ بیش از همواره او را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید