نقص وثائق شهرداری علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو است

به گزارش مجله گرگانلند، تهرن (پانا) - بانک عامل ترهین بخشی از وثائق توسط شهرداری ها تکمیل شده و مابقی تکمیل نشده است. هر زمان وثائق شهرداری تهران نزد بانک تکمیل گردد، واریز وجوه مربوطه انجام خواهد شد.

نقص وثائق شهرداری علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو است

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال انتشار اخباری در رسانه ها و فضای مجازی مبنی بر عدم پرداخت وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت شهرداری تهران از سوی بانک عامل، این بانک برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی را به توضیح زیر منتشر کرده است:

با توجه به سرانجام مهلت انتشار اوراق مشارکت شهرداری ها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با در نظر دریافت تمدید مربوطه به استناد بند (د) تبصره 5 قانون بودجه کشور، شهرداری های کشور با تائید وزارت کشور مجاز به انتشار اوراق مشارکت با تضمین خود و باز پرداخت اصل و سود آن توسط خود بوده است. به رغم اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه در تاریخ 98/11/29 در واپسین روز مهلت باقی مانده در تاریخ 99/4/31 در پی عدم توفیق شهرداری تهران جهت اخذ مصوبه بانک ها جهت قبول رکن عامل و ضامن، درخواست شهرداری تهران به منظور انتشار اوراق مشارکت در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی و اصلاح زیر ساخت های شهری با هدف هم افزایی در عمران و آبادانی کلان شهر تهران ضمن توجه به مسائل و موانع پیش روی کشور به این بانک ارسال و با همکاری این بانک مبادرت به انتشار اوراق مشارکت به میزان 15.000 میلیارد ریال کرده است و مدیران عالی شهرداری تهران در صورتجلسه و قرارداد متعهد به سپردن وثائق مورد احتیاج در کمترین زمان ممکن شدند.

با گذشته حدود چهار ماه از زمان توافق انجام شده، ترهین بخشی از وثائق تکمیل شده و مابقی بنا به دلایل متعدد از جمله اینکه املاک پیشنهادی بابت توثیق فاقد سرانجام کار، فاقد گواهی عدم خلاف، دارای معارض، مشاعی، دارای اسناد مالکیت مغایر از لحاظ جانمایی و ابعاد و … بوده، تکمیل نشده است که مراتب با همکاری مدیران محترم شهرداری تهران در حال حل و فصل است.

در هر حال این بانک با همکاری بانک مرکزی ج. ا. ا ترتیبی اتخاذ کرده است که معادل وثائق ترهین شده توسط شهرداری تهران با لحاظ ضرایب قانونی و به نسبت اصل و فرع مبلغ اوراق، نسبت به واریز وجوه حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساب بانک مرکزی و برگشت به حساب های شهرداری جهت هزینه کرد در محل موضوع مشارکت اقدام نماید که مراحل اخذ مجوز این فرآیند انجام و در تاریخ 99/9/2 (روز جاری) این مجوز صادر و اولین مرحله واریز وجه انجام می گردد.

همچنین پس از آن در هر مرحله که وثائق شهرداری تهران نزد بانک تکمیل گردد، واریز وجوه مربوطه انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 840

به "نقص وثائق شهرداری علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقص وثائق شهرداری علت اجرایی نشدن اوراق مشارکت مترو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید