منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: در مورد اجرای قانون جذب آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق التدریسی ها منتظر دریافت مجوز سهمیه استخدامی از سوی سازمان اداری و استخدامی هستیم.

منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم

به گزارش گروه اجتماعی مجله گرگانلند، یارمحمد حسین بُر مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه برگزار گردید، در مورد رتبه بندی معلمان ورودی سال 95 اظهار کرد: در رتبه بندی حرفه ای افراد تا 6 سال مشمول هیچ رتبه ای نمی شوند و بعد از آن رتبه بندی آغاز می گردد و تمام کسانی که تحت پوشش رتبه بندی قرار گرفته اند دارای سابقه 6 سال به بالا بوده اند که تطبیق ها را انجام داده ایم.

وی در مورد مواد آزمون صلاحیت های حرفه ای معلمان گفت: برای محتوای آزمون صلاحیت های حرفه ای با حوزه های متخصص آموزش و پرورش، جلسات متعددی برگزار گردید و جمع بندی صورت گرفت که شامل محتوای سند برنامه درسی، سند تحول، بخش چرخش های مبانی نظری سند تحول است البته پیش فرض ما این است که فرهنگیان این سند ها را از قبل مطالعه نموده اند و اکنون مطالعه دیگری برای آن ها خواهد بود؛ کل صفحات بارگذاری شده برای سنجش صلاحیت های حرفه ای 300 صفحه است.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به قانون الحاق یک ماده به قانون مشخص تکلیف استخدامی معلمان حق­ التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش ـ. مصوب 1397، اظهار کرد: شیوه نامه آن آماده شد و بر اساس متن قانون الحاقی در قالب سهمیه سازمان استخدامی باید استخدام ها را آغاز کنیم.

وی توضیح داد: سهمیه استخدام را باید سازمان اداری استخدامی بدهد که استفساریه آن دیروز در مجلس رأی آورد و ما بعد از ابلاغ، آمادگی داریم اجرا کنیم.

حسین بُر درباره سایر گروه های مندرج در این قانون نیز گفت: شیوه نامه را ارسال کردیم و به محض اینکه سازمان اداری و استخدامی سهمیه را ابلاغ کند آزمون را عملیاتی می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 227

به "منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر مجوز سهمیه استخدامی برای جذب معلمان حق التدریس هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید