ملک دادیار گروسیان: برگزاری آنلاین سمپوزیوم مفاخر شرایط خوبی برای هنرمندان فراهم کرد

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - ملک دادیار گروسیان مجسمه ساز باسابقه کشور گفت در کار هنری تمرکز و آرامش حرف اول را می زند که سال جاری سومین سمپوزیوم مفاخر توانست با برگزاری آنلاین شرایط خوبی را برای هنرمندان فراهم کند.

ملک دادیار گروسیان: برگزاری آنلاین سمپوزیوم مفاخر شرایط خوبی برای هنرمندان فراهم کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، ملک دادیار گروسیان از هنرمندان حاضر در سومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر گفت: من مجسمه دکتر علیرضا سپاس خواه را در این رویداد ساختم که ایشان استاد مهندسی آب و خاک و هیدرولوژی خاک هستند. مهم ترین موضوع برای من این بود که مجسمه با شخصیت این استاد گرامی کاملا هماهنگ باشد. در ابتدا چند جلسه با ایشان دیدار کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که این استاد خیلی فروتن و متواضع هستند در نتیجه تصمیم گرفتم این دو ویژگی مشخصه اصلی کارم باشد.

گروسیان در ادامه بیان نمود: خیلی برایم مهم بود که حس و حالی که خودم از دیدار با این استاد را داشتم به مخاطب منتقل کنم و خوشبختانه توانستم در این کار پیروز شوم. مهم ترین چیز برای من این بود که حق مطلب ادا گردد و تواضع ایشان در مجسمه نشان داده گردد. همچنین این مجسمه بتواند پیغام و حرفی را به مخاطب منتقل کند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه سال جاری هر هنرمندی در آتلیه شخصی خود کار کرد و در آرامش توانستیم آثارمان را خلق کنیم. در کار هنری تمرکز و آرامش حرف اول را می زند که سال جاری این سمپوزیوم توانست با برگزاری آنلاین شرایط خوبی را برای هنرمندان فراهم کند. البته برگزاری آنلاین مشکلاتی هم دارد ولی در شرایط کرونایی بهترین گزینه برگزاری آنلاین سمپوزیوم مفاخر بود.

این مجسمه ساز در انتها گفت: معنا و مفهوم سمپوزیوم با این شیوه ای که برگزار گردید کاملا متفاوت است، زیرا در سمپوزیوم هنرمندان در کنار یکدیگر کار می نمایند و از تجربه های همدیگر استفاده می نمایند. اما بخاطر شرایط، سال جاری تجربه متفاوتی برای همه بود زیرا هنرمندان به تنهایی و با تمرکز بیشتر در این سمپوزیوم شرکت کردند.

سومین سمپوزیوم مجسمه سازی مفاخر ایران با موضوع دانشمندان کشور، این روزها با حضور 21 هنرمند مجسمه ساز به شکل آنلاین در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 بهمن 1399 بروزرسانی: 22 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 927

به "ملک دادیار گروسیان: برگزاری آنلاین سمپوزیوم مفاخر شرایط خوبی برای هنرمندان فراهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملک دادیار گروسیان: برگزاری آنلاین سمپوزیوم مفاخر شرایط خوبی برای هنرمندان فراهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید