مقامات کربلا: اسلحه و نارنجک از افراد نفوذی در تظاهرات کشف شد

به گزارش مجله گرگانلند، ایرنا نوشت: استاندار کربلا با تکذیب مجدد وقوع تلفات جانی در حوادث شب گذشته در این شهر گفت که افراد مسلح که از خارج استان آمده بودند در میان تظاهرکنندگان شناسایی و دستگیر شدند که اسلحه و نارنجک در اختیار داشتند.

مقامات کربلا: اسلحه و نارنجک از افراد نفوذی در تظاهرات کشف شد

سخنان مقامات استان کربلا درباره دستگیری چند فرد نفوذی و مسلح به سلاح و نارنجک در حاشیه اعتراضات دیشب این شهر، درحالی است که پیش تر مقامات امنیتی دیروز دوشنبه از دستگیری راننده یک موتورسه چرخ (توک توک) حامل 30 نارنجک دستی به مقصد میدان تحریر بغداد اطلاع داده بودند. فرمانده پلیس استان بصره در جنوب عراق نیز روز یکشنبه از بازداشت چندتن از عناصر گروهک تروریستی تکفیری داعش که با نفوذ در میان تظاهرکنندگان به آشوب و اقدامات تخریبی دست می زدند، اطلاع داده بود.

به همین دلیل و ادامه جوسازی رسانه های غربی و عربی علیه عراق و انتشار اخباری ساختگی از وقوع بیش از 10 قتل در جریان اعتراضات شب گذشته در کربلا، تاکنون چهار مقام مسوول استان کربلا این ادعاهای رسانه های مغرض را تکذیب نموده اند.

استاندار، فرمانده عملیات امنیت منطقه فرات میانی، فرمانده پلیس کربلا و مدیر کل اداره بهداشت استان کربلا در یک کنفرانس مشترک امروز دوشنبه اعلام کردند که کل ادعاها در مورد تعداد زیاد تلفات دروغ است و تظاهرات دیشب کربلا اصلا هیچ تلفات انسانی نداشته است.

استاندار کربلا گفت که برش ویدئویی منتشر شده در شبکه های اجتماعی درخصوص دهها جسد در سردخانه های اداره کل بهداشت کربلا، صحت ندارد و این ویدئو ساختگی است.

نصیف الخطابی تاکید نمود که به کسانی که قصد منحرف کردن تظاهرات از جهت مسالمت آمیزش دارند، برخورد می گردد و اجازه داده نمی گردد تا نفوذی ها امنیت کربلا را به بازی بگیرند.

وی از وجود بعضی نفوذی ها در داخل تظاهرکنندگان در کربلا که از خارج این استان آمده اند اطلاع داد و گفت که بعضی از عناصر نفوذی سلاح و نارنجک همراه داشتند.

وی اضافه نموده است که بعضی از افراد مخرب در پوشش تظاهرات به نیروهای امنیتی و ادارات دولتی و بانک ها تعرض کردند.

الخطابی تاکید نمود که به نیروهای امنیتی دستور داده است که از گلوله های جنگی در جریان تظاهرات ها استفاده نکنند.

مدیر کل بهداشت استان کربلا نیز تاکید نمود که در تظاهرات دیشب (دوشنبه) کشته در بر نداشت و در مجموع 122 نفر مصدوم یا زخمی شدند که 66 نفر زخمی ها که اکثریت را تشکیل می دهند از نیروهای امنیتی هستند و 34 نفر نیز شهروندان عادی هستند.

صباح الموسوی همچنین بعضی صحنه های ویدئویی ساختگی که در شبکه های اجتماعی در مورد اجساد کشته های تظاهرات دیشب منتشر شده بود را بی اساس خواند و گفت که در حال حاضر در هیچ یک از ادارات تابعه در کربلا جسد متعلق به تظاهرات نداریم.

فرمانده عملیات امنیت منطقه میانی که استان های کربلا، نجف، دیوانیه و بابل را شامل می گردد نیز تاکید نمود که در کل حوزه امنیت فرات میانی هیچ فردی به قتل نرسیده و ادعاهای رسانه ها عاری از صحت است.

وی تاکید نموده است که فقط یک عده نفوذی کوشش کردند تظاهرات را از جهت مسالمت آمیزش منحرف و با تحریک مردم علیه نیروهای امنیتی آن را به خشونت بکشانند.

فرمانده پلیس کربلا نیز گفت که نفوذی ها می خواهند، ویرانی و هرج ومرج را برای کربلا به ارمغان بیاورند.

وی از دستگیری دو عنصر مخرب در این استان اطلاع داد و اضافه کرد که این دو فرد که سوابق جنایی دارند دو نارنجک دست ساز به همراه داشتند.

همزمان سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه ای جداگانه تاکید نمود که همه ادعاها در مورد وجود تلفات در جریان تظاهرات دیشب کربلا صحت ندارد.

رسانه های غربی و عربی در یک اقدام مشترک از دیشب دست به بزرگنمایی کم سابقه ای در مورد تظاهرات کربلا زده و مدعی تعداد زیادی کشته و زخمی در بین تظاهرکنندگان شدند و ادعا کردند که نیروهای امنیتی از گلوله های جنگی برای تفریق تظاهرکنندگان بهره برده اند.

در شبکه های اجتماعی نیز یک نوار ویدئویی منتشر شد که طی آن ادعا شده بود دهها جسد در سردخانه های اداره کل بهداشت کربلا مربوط به قربانیان تظاهرات دیشب نگهداری می گردد.

بعضی از شخصیت ها و کارشناسان سیاسی و امنیتی که فریب این تبلیغات را خورده اند با آن همراه شده و تعداد از رهبران سیاسی مانند ایاد علاوی رهبر گروه الوطنیه متاثر از این تبلیغات رسانه ای مغرضانه، مدعی کشتار گسترده در کربلا شده است.

شهر کربلا برای چندین شب پیاپی شب گذشته شاهد تظاهرات بود که بعضی افراد نفوذی کوشش کردند آن را به خشونت و درگیری با نیروهای امنیتی بکشانند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 27

به "مقامات کربلا: اسلحه و نارنجک از افراد نفوذی در تظاهرات کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقامات کربلا: اسلحه و نارنجک از افراد نفوذی در تظاهرات کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید