مداخله در سیاست لبنان قابل پذیرش نیست

به گزارش مجله گرگانلند، رهبر حزب چپ گرای فرانسه در توییتی از اظهارات مداخله جویانه امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور در لبنان انتقاد کرد.

مداخله در سیاست لبنان قابل پذیرش نیست

به گزارش گروه بن الملل خبرگزاری خبرنگاران، ژان لوک ملانشون، رهبر حزب چپ گرای فرانسه تسلیم ناپذیر و کاندیدای سابق ریاست جمهوری این کشور، روز پنجشنبه 6 اوت (16 مرداد) در توییتی از اظهارات مداخله جویانه امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در لبنان انتقاد کرد.

ملانشون در این اظهارنظر که در حساب توییتر خود منتشر نموده گفته است: من نسبت به مداخله در حیات سیاسی لبنان هشدار می دهم. این مورد پذیرش نخواهد بود. لبنان تحت قیومیت فرانسه نیست. من به لبنانی ها درباره اصلاحات مورد اشاره ماکرون هشدار می دهم. از خواست های انقلاب شهروندی تان محافظت کنید.

رئیس جمهوری فرانسه که در پی انفجار مهیب بیروت و به عنوان اولین رهبر یک کشور خارجی صبح پنج شنبه وارد لبنان شده بود، در سخنانی در پایتخت این کشور گفته بود اختصاص یاری های بین المللی منوط به انجام اصلاحات سیاسی در لبنان است و چنانچه دولتمردان این کشور طرح پیشنهادی فرانسه برای نحوه نظارت سازمان های بین المللی را اجرا نکنند، وی شخصاً مسئولیت آن را بر عهده خواهد گرفت.

امانوئل ماکرون همچنین در اقامتگاه سفیر فرانسه در بیروت، جایی که صد سال پیش ژنرال فرانسوی تأسیس دولت لبنان را اعلام نموده بود، اضافه نمود: این دیگر مسئولیت فرانسه نیست تا به رهبران لبنان بگوید چه کار باید بکنند، اما فرانسه می تواند برای انجام اصلاحات فشار بیاورد.

رئیس جمهور فرانسه که بر ضرورت تغییرات اساسی در لبنان تأکید داشت گفت: قصد هیچ گونه دخالت سیاسی هم نخواهم داشت. من نمی توانم خودم را جای یک دولت منتخب که با رأی مردم روی کار آمده قرار دهم.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 728

به "مداخله در سیاست لبنان قابل پذیرش نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مداخله در سیاست لبنان قابل پذیرش نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید