فعالیت 90 واحد صنعتی استان سمنان صادرات محور است

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: 90 واحد صنعتی در این استان با فراوری 150 کالای نهایی با کیفیت در فهرست واحدهای صادرات محور قرار گرفته است.

فعالیت 90 واحد صنعتی استان سمنان صادرات محور است

به گزارش مجله گرگانلند به نقل از ایرنا، عباس رستمی سه شنبه بیست و ششم آذر افزود: سال جاری ارزیابی استاندارد از 150 نوع کالای صادراتی در گمرگ های استان سمنان انجام شد که این رویه در ماه های آینده ادامه پیدا می نماید.

وی خاطر نشان کرد: در سالجاری 10 کالای فراوریی استان سمنان با اجرای طرح های استاندارد و کیفیت در فراوری کالا در فهرست کالاهای صادراتی استان نهاده شد.

مدیرکل استاندارد استان سمنان ادامه داد: از سوی دیگر نمونه برداری از کالاهای وارداتی در گمرک های استان سمنان به صورت مستمر در حال اجرا است و با اجرای این طرح درآمد قابل توجهی نصیب اداره کل استاندارد می گردد.

رستمی افزود: حمایت از واحدهای فراوریی و صنعتی با ارائه مشاوره های راهبردی به منظور ترویج فراوری استاندارد در دستور کار قرار گرفته است.

وی توضیح داد: استاندارد مداری در رونق مالی و حفظ اشتغال در واحدهای صنعتی استان موثر است و توجه به این رکن مهم ضامن توسعه فراوری در سمنان است.

مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: این اداره کل برای کیفیت فراوری کالا در کنار واحدهای صنعتی است و با هم افزایی و کوشش مشترک می توان توسعه مالی را برای سمنان به ارمغان آورد.

هموطنان می توانند برای اطمینان از استانداردبودن کالاهای فراوریی، بارکد زیر علامت استاندارد روی کالا را به شماره 10001517 پیامک نمایند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 136

به "فعالیت 90 واحد صنعتی استان سمنان صادرات محور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 90 واحد صنعتی استان سمنان صادرات محور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید