ظریف با فؤاد حسین دیدار کرد

به گزارش مجله گرگانلند، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با همتای عراقی در بغداد از نقش مهم عراق در منطقه استقبال کرد و گفت: امیدواریم با ایفای این نقش توسط برادران عراقی شاهد تحولات مثبت در این کشور باشیم.

ظریف با فؤاد حسین دیدار کرد

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که پیش از ظهر امروز به منظور ملاقات و گفت وگو با مقامات عراقی و در دومین مقصد سفرش به منطقه و پس از رایزنی با امیر و وزیر خارجه قطر، وارد بغداد شد، با فؤاد حسین همتای عراقی خود ملاقات و گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در این ملاقات با اشاره به حادثه روز گذشته در بیمارستان الخطیب در بغداد گفت: به دولت و مردم عراق به دلیل بیمارستان تسلیت می گویم و با خانواده کسانی که در این فاجعه جان خود را از دست دادند، همدردی کرده و برای شفای عاجل مجروحان دعا می کنیم.

وی گفت: امیدواریم ماه رمضان ماه برکت و رحمت و دوستی برای مردم منطقه باشد.

وزیر امور خارجه گفت: از نقش مهم عراق در منطقه استقبال می کنیم و امیدواریم با ایفای این نقش توسط برادران عراقی شاهد تحولات مثبت در منطقه باشیم.

ظریف اضافه کرد: یک بار دیگر از شما برای مهمان نوازی سپاسگزاری می کنیم و خیلی خوشحالم شما و دوستان را در وزارت خارجه عراق ملاقات می کنم.

وزیر امور خارجه همچنین در بدو ورود به بغداد با بیان اینکه ایران و عراق از هر جهت به هم پیوسته اند، گفت: مایل به گسترده تر شدن نقش عراق در منطقه هستیم. (اینجا بخوانید)

رئیس دستگاه دیپلماسی قرار است امروز در بغداد با مقامات و احزاب عراقی ملاقات کند و فردا هم به منطقه کردستان عراق سفر و با مقامات این منطقه نیز گفت وگو کند.

ظریف دیروز نیز سفری به دوحه داشت و با امیر قطر و وزیر خارجه این کشور ملاقات و به گفت وگو پرداخت.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1118

به "ظریف با فؤاد حسین دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با فؤاد حسین دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید