ضرورت تحقق اعطای تسهیلات به شرکتهای پارکی متاثر از شیوع کرونا

به گزارش مجله گرگانلند، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بر ضرورت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری تأکید کرد.

ضرورت تحقق اعطای تسهیلات به شرکتهای پارکی متاثر از شیوع کرونا

به گزارش خبرنگاران، دکتر مهدی کشمیری در نشست مجازی مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با روسای پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری که به منظور رفع ابهامات مربوط به فرآیند پرداخت تسهیلات شرکت های فناور آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا برگزار شد، با اشاره به اهمیت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، از مسئولان پارک ها و صندوق های پژوهش و فناوری همکار آنها درخواست کرد موضوع را تا نقطه انتهایی اعطای تسهیلات به شرکت ها پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: علاوه بر ارزش افزوده این تسهیلات برای شرکت های فناور، نفس ارائه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به این دسته از شرکت ها از طریق صندوق های پژوهش و فناوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اهمیت پیگیری موضوع فوق را دو چندان می کند.

دکتر رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در ادامه این نشست بر سیاست شفافیت و تسهیل گری حداکثری برای اعطای تسهیلات به شرکت های آسیب دیده از کرونا تاکید کرد و گفت: سیاست صندوق، سهولت و شفافیت حداکثری در ارائه تسهیلات به شرکت های فناور آسیب دیده از ویروس کرونا است.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان آسیب دیده از کرونا از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت های خلاق و فناور از طریق معرفی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری از تسهیلات استفاده می کنند. این تسهیلات تنها شرکت هایی را که از شیوع ویروس کرونا دچار آسیب شده اند، پوشش می دهد و به مسائل دیگر شرکت ها مربوط نمی شود.

بر اساس اعلام وزارت علوم، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان، مرجع اعتبارسنجی و مشخص نوع تضمین شرکت های فناور و خلاق برای دریافت تسهیلات کرونایی را صندوق های پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری گفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 600

به "ضرورت تحقق اعطای تسهیلات به شرکتهای پارکی متاثر از شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تحقق اعطای تسهیلات به شرکتهای پارکی متاثر از شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید