صدیقی: مذاکرات صلح بدون آتش بس به نتیجه نخواهد رسید

به گزارش مجله گرگانلند، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت: اگر طالبان با آتش بس موافقت نکنند مذاکرات صلح به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

صدیقی: مذاکرات صلح بدون آتش بس به نتیجه نخواهد رسید

به گزارش ، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تاکید نمود که مذاکرات صلح بدون توافق بر آتش بس نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

صدیقی گفت: دور جدید مذاکرات آمریکا و طالبان در قطر با پیش شرط پذیرش آتش بس از سوی طالبان شروع شد و هیات سیاسی طالبان در قطر این پیغام را به رهبران این گروه در پاکستان منتقل کردند.

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان اضافه نمود: پس از بازگشت نمایندگان سیاسی طالبان به قطر، مذاکرات پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته است اما طالبان هر طرحی که از پاکستان تحت هر عنوانی با خود آورده باشند، مردم افغانستان باید شاهد آتش بس باشند.

صدیقی اضافه نمود: اگر گروه طالبان با آتش بس موافقت نکنند کوشش های مشترک و مذاکرات برای انتها جنگ به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

وی بیان داشت: اعلام آتش بس و پرداختن به لانه های بیرون مرزی گروه طالبان پیش شرط هایی بود که برای شروع مرحله جدید مذاکرات صلح خلیلزاد و طالبان در قطر، میان روسای جمهوری آمریکا و افغانستان در بگرام روی آن توافق شده بود.

صدیقی بار دیگر توافق آمریکا و طالبان مبنی بر کاهش خشونت را مبهم و فاقد ضمانت اجرایی و منطق نظامی خواند و بر آتش بس به عنوان مهمترین خواسته حکومت برای انتها جنگ تاکید نمود.

قابل ذکر است، آمریکا که پیش از این آتش را شرط اساسی توافق صلح با طالبان می خواند؛ اکنون روی کاهش خشونت و جایگزینی این طرح با آتش بس توافق نموده است. این اقدام آمریکا پیش از این نیز با مخالفت دولت روبرو شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 222

به "صدیقی: مذاکرات صلح بدون آتش بس به نتیجه نخواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدیقی: مذاکرات صلح بدون آتش بس به نتیجه نخواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید