صدها هزار حامی استقلال کاتالونیای اسپانیا در جنوب فرانسه دست به تجمع زدند

به گزارش مجله گرگانلند، رهبر در تبعید کاتالان های اسپانیا در شهری در جنوب فرانسه در جمع صدها هزار حامی استقلال کاتالونیا خواهان مبارزه قاطع برای رسیدن به این هدف شد.

صدها هزار حامی استقلال کاتالونیای اسپانیا در جنوب فرانسه دست به تجمع زدند

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند، صدها هزار نفر از حامیان استقلال منطقه کاتالونیای اسپانیا، روز شنبه در شهر پرپیگنان در جنوب فرانسه تجمع یافتند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، کارلس پوگدمون رهبر تبعیدی منطقه کاتالونیا در این تجمع بزرگ به سخنرانی پرداخت و از شرکت نمایندگان خواست برای مبارزه قاطع جهت کسب استقلال آماده شوند.

پوگدمون که در حال حاضر عضو پارمان اروپا است و در بلژیک زندگی می نماید، از شرکت نمایندگان در این تجمع که پرچم های کاتالونیا را به احتزاز درآورده بودند درخواست کرد تسلیم نشوند و به کوشش خود ادامه دهند.

او گفت: می دانیم که متوقف نخواهیم شد و نمی توانند ما را متوقف نمایند. نباید برای رسیدن زمانی بهتر صبر کنیم زیرا این زمان فرا رسیده است.

شهر پرپیگنان که تنها 30 کیلومتر با مرز اسپانیا فاصله دارد، شهری نمادین برای بسیاری از کاتالان ها است و بعضاً آن را کاتالونیای شمالی می نامند.

پوگدمون در این خصوص گفت: امروز ما به عنوان مردمانی آزاد پای خود را در خاک کاتالان گذاشتیم.

استقلال طلبان کاتالونیا در سال 2017، استقلال کاتالونیا از اسپانیا را طی یک نظرسنجی به رأی گذاشتند. با وجود یورش نیروهای امنیتی به مراکز رأی گیری و کوشش دولت مرکزی اسپانیا برای اخلال در فرایند برگزاری، اکثریت قریب به اتفاق شرکت نمایندگان در آن همه پرسی، به جدایی این منطقه رأی دادند. این اقدام مهم ترین بحران سیاسی اسپانیا از زمان سرانجام یافتن حکومت دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در این کشور قلمداد شد.

یک ماه پس از انجام نظرسنجی که با پاسخ شدید پلیس اسپانیا همراه شد، مجلس کاتالونیا به طور یک جانبه استقلال این منطقه را اعلام نمود. دولت اسپانیا در اقدامی متقابل کنترل کامل این ناحیه را در دست گرفت و دستور دستگیری پوجدمون و سایر اعضای دولت را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 312

به "صدها هزار حامی استقلال کاتالونیای اسپانیا در جنوب فرانسه دست به تجمع زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدها هزار حامی استقلال کاتالونیای اسپانیا در جنوب فرانسه دست به تجمع زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید