شهروندان آلمانی: بزرگترین تهدید تروریستی از جانب راستگرایان افراطی است

به گزارش مجله گرگانلند، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی بزرگترین تهدید تروریستی را از طرف گروه های نژاد پرست راست افراطی می دانند.

شهروندان آلمانی: بزرگترین تهدید تروریستی از جانب راستگرایان افراطی است

با تور ارزان آلمان پاییز 99 از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، بر اساس جدیدترین نظر سنجی حدود نیمی از شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که بزرگترین تهدید تروریستی در این کشور از طرف گروه های راست افراطی با دیدگاه های نژادپرستانه منشعب می گردد.

به این ترتیب چند روز بعد از حادثه تروریستی تیراندازی در شهر هانائو که منجر به کشته شدن 11 نفر شد نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که بیشتر شهروندان آلمانی حزب افراطی جایگزینی برای آلمان را مسئول این حادثه تروریستی می دانند.

این نظر سنجی که به سفارش نشریه بیلد آلمان اجرا شده است نشان می دهد که 60 درصد شهروندان آلمانی حزب افراطی را مسئول کشتار هانائو می دانند و تنها 26 درصد به این مسئله اعتقادی ندارند. 14 درصد هم در این باره نظری نداشتند.

بر اساس این نظر سنجی همچنین 49 درصد شهروندان آلمانی بر این باور بودند که از گروه راستگرایان افراطی بزرگترین خطر ترور در آلمان ایجاد می گردد. تنها 27 درصد افراط گرایی اسلامی را بزرگترین تهدید تروریستی می دانستند و 6 درصد هم این تهدید را از طرف گروه های چپ گرای افراطی می دانستند.

بر این اساس حدود 46 درصد شهروندان آلمانی هم بر این عقیده بودند که نهادهای امنیتی در آلمان خیلی کم به خطراتی که از طرف راستگرایان افراطی ایجاد می گردد توجه می نمایند. 41 درصد هم نظری خلاف این را داشتند.

چهارشنبه شب گذشته در یک حادثه تیراندازی به دو قهوه خانه در شهر هانائوی آلمان 11 نفر کشته شدند که این حادثه تروریستی شوک بزرگی را در آلمان ایجاد نموده و بحث ها درباره خطر نژادپرستی و ترور راست افراطی را افزایش داد.

پیامد این حادثه تیراندازی وزارت کشور آلمان اظهار داشت که حضور نیروهای پلیس در شهرها را افزایش داده و قوانین حمل سلاح را تشدید می نماید.

بسیاری از سیاستمداران آلمانی هم خواهان توجه ویژه به مسئله مقابله با نژادپرستی و ترور راست افراطی در این کشور شده اند.

این نظر سنجی همچنین نشان داد که احزاب متحد مسیحی نسبت به هفته قبل یک درصد از آراء خود را از دست داده و 27 درصد آراء شهروندان را به دست آوردند.

سبزها هم بدون تغییر 20 درصد و حزب سوسیال دموکرات هم 15 درصد آراء شهروندان در این نظر سنجی را به دست آوردند. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با 1 درصد کاش آراء 14 درصد آراء شهروندان را به دست آورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 296

به "شهروندان آلمانی: بزرگترین تهدید تروریستی از جانب راستگرایان افراطی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهروندان آلمانی: بزرگترین تهدید تروریستی از جانب راستگرایان افراطی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید