سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی رود

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش تجارت نیوز، فاطمه کاهی اضافه کرد: سهمیه 60 لیتر بنزین ماهانه برای کارت سوخت خودروهای شخصی واریز و ذخیره آنها نیز حفظ می شود.

سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی رود

وی افزود: با اشاره به اینکه از ابتدای اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بنزین، طبق مصوبه هیئت وزیران هر کارت سوخت خودروی شخصی ابتدای هر ماه 60 لیتر بنزین با نرخ 1,500 تومان را قابل استفاده دارد، گفت: این میزان بنزین سهمیه ای می تواند برای 6 ماه قابل ذخیره باشد؛ به عبارتی در صورتی که یک خودروی شخصی به هیچ عنوان از بنزین سهمیه ای خود استفاده نکرده باشد، در پایان 6 ماه، 360 لیتر بنزین دارد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: تنظیمات کارت سوخت خودروهای شخصی به صورت سیستمی به این شکل طراحی شده است و در ماه هفتم که 60 لیتر بنزین سهمیه ای برای کارت سوخت خودروهای شخصی شارژ می شود، در صورتی که شخصی 360 لیتر بنزین سهمیه ای خود در 6 ماه را مصرف نکرده باشد، شامل این افزایش سهمیه بنزین نمی شود. یعنی در ماه هفتم نیز 360 لیتر بنزین سهمیه ای دارد نه 420 لیتر.

به گفته این مقام مسئول، هر کارت سوخت خودرو شخصی می تواند تا سقف 360 لیتر بنزین سهمیه ای داشته باشد و اگر در کارت سوخت خودروی شخصی به طور مثال 120 یا 200 یا 170 یا هر رقمی کمتر از 360 لیتر بنزین سهمیه ای وجود داشته باشد، تا 6 ماه قابل ذخیره سازی بوده و سهمیه 60 لیتر ماهیانه تا سقف 360 لیتر به وی تعلق می گیرد؛ بنابراین دارندگان کارت سوخت خودروهای شخصی، نگران سهمیه بنزین خود نباشند.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت تردد بین شهری و لزوم کاهش تردد درون شهری، لازم است محدودیت ذخیره سوخت بنزین سهمیه خودروهای شخصی برای 6 ماه برداشته شده یا سقف ذخیره سازی افزایش یابد چراکه در غیر این صورت، این محدودیت می تواند تبدیل به ابزاری برای تشویق مصرف یا سایر حواشی شود.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 443

به "سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهمیه بنزین کارت سوخت از بین نمی رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید