سفیر چین، کانادا و متحدانش را به نژادپرستی متهم کرد

به گزارش مجله گرگانلند، سفیر چین در کانادا، دولت اوتاوا را بابت درخواست آزادی دو شهروند کانادایی که ماه گذشته در چین بازداشت شدند به برترطلبی سفیدپوستی متهم کرد و این بازداشت ها را اقدامی در دفاع از خود توصیف کرد.

سفیر چین، کانادا و متحدانش را به نژادپرستی متهم کرد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به نظر می رسد بازداشت های مذکور اقدامی تلافی جویانه در اعتراض به بازداشت یک مدیر فناوری ارشد چینی در کانادا باشد.

اما لو شایه، سفیر پکن در مطلبی تاکید نمود کشورهای غربی در درخواست برای آزادی فوری این کانادایی ها استاندارد دوگانه داشته اند. او نوشت: علت اینکه چرا بعضی مردم عادت به استفاده مغرورانه از استانداردهای دوگانه دارند، خودبینی و برترطلبی سفیدپوستی غربی است. آنچه آنها انجام می دهند، احترام به قوانین و مقررات نیست بلکه تمسخر و پایمال کردن قوانین است.

چین در دهم دسامبر یک دیپلمات سابق کانادایی و یک کارآفرین کانادایی را به اتهام مشارکت در فعالیت هایی که امنیت ملی را در چین به مخاطره می اندازد بازداشت کرد. سفیر پکن در کانادا تاکید نمود: اخیرا بسیار شنیده ام که بعضی کانادایی ها از قلدری حرف می زنند. آنها معتقدند که ما با بازداشت این دو شهروند کانادایی به تلافی بازداشت منگ وانژو در کانادا برای اوتاوا قلدری می کنیم. برای این افراد، دفاع از خود چین توهین برای کانادا محسوب می گردد.

این سفیر چین تاکید نمود گلچین هایی در کانادا با درخواست برای آزادی فوری این بازداشتی ها قوانین چین را زیر پا می گذارند. او نوشت: اینطور به نظر می رسد که برای این افراد، قوانین کانادا یا دیگر کشورهای غربی قانون است و باید اجرا گردد اما قوانین چین اینطور نیستند و نباید رعایت شوند.

این دیپلمات چینی همچنین تاکید داشت منگ وانژو بدون اینکه قوانین کانادا را نقض نموده باشد، دستگیر شد و اینکه کانادا هرگز نباید فردی را برای استرداد بازداشت کند. کانادا قرار است منگ را تحویل کشور آمریکا بدهد. سفیر چین نوشت: از نظر بعضی، فقط شهروندان کانادایی هستند که باید با آنها رفتار انسانی برخورد شوند و فقط آزادی آنها ارزشمند است، در حالیکه مردم چین سزاوار چنین برخوردی نیستند!

رولند پاریس، مشاور سیاست خارجی سابق نخست وزیر کانادا، اظهارات این دیپلمات چینی را بی معنا دانست. او گفت: نمی دانم هدف این سفیر از بیان چنین سخنانی چیست اما قطعا به مساله چین کمکی نمی کند. اشاره به برترطلبی سفیدپوستی عجیب و غریب و مایه تاسف است.

منبع: خبر فوری
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 336

به "سفیر چین، کانادا و متحدانش را به نژادپرستی متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین، کانادا و متحدانش را به نژادپرستی متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید