سفیر اسبق انگلیس در تهران: باید برجام را حفظ کرد

به گزارش مجله گرگانلند، دیپلمات پیشین انگلیس در تهران گفت که برجام کارایی داشته و عامل مهمی برای حفظ منافع بریتانیا در خاورمیانه است.

سفیر اسبق انگلیس در تهران: باید برجام را حفظ کرد

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش گروه سیاسی مجله گرگانلند، سفیر پیشین انگلیس در ایران گفت که انگلیس باید برای حفظ توافق هسته ای ایران، با شرکای اروپایی خود همکاری کند.

ریچارد دالتون سفیر پیشین انگلیس در ایران خلال سال های 2003 تا 2006 در حاشیه برگزاری نشست انرژی خاورمیانه و شمال آفریقا در موسسه چتم هاوس طی مصاحبه با نشریه انگلیسی زبان نشنال چاپ امارات گفت که انگلیس باید به دنبال تقویت توافق هسته ای سال 2015 با ایران باشد، زیرا این کشور جهت جدیدی را در صحنه بین المللی پس از برگزیت ایجاد می کند.

دالتون با اشاره به برجام، گفت: این توافق بخشی از منافع امنیتی انگلیس است. برجام کارایی داشته و همچنان یک عامل اساسی برای حفظ اهداف ما در خاورمیانه است.

سفیر پیشین انگلیس در ایران با اشاره به سخنان ایران مبنی بر مشارکت انگلیس با آمریکا در اعمال فشار حداکثری گفت: چرخش 180 درجه برای انگلیس بسیار سخت است. ما چه چیزی را باید به دست بیاوریم؟

دالتون در زمینه سخنان اخیر بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس در انجام توافقی دیگر با ایران و خلاص شدن از برجام این گفته ها را مبهم و البته بی ضرر توصیف کرد و گفت واضح است که نخست وزیر انگلیس تشخیص داده در صورتی که واشنگتن قصد امتیاز دادن به ایران را داشته باشد، باید اعتبار لازم را برای هر توافق بالقوه را نیز فراهم کند.

نخست وزیر انگلیس در روزهای گذشته در مصاحبه با شبکه بی بی سی از جایگزینی توافق هسته ای فروپاشیده با یک توافق جدید حمایت کرد و گفت جایگزینی این توافق با توافق ترامپ می تواند یک پیشرفت رو به جلو باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 249

به "سفیر اسبق انگلیس در تهران: باید برجام را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر اسبق انگلیس در تهران: باید برجام را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید