سفیر اتحادیه اروپا: آمریکا و طالبان درباره تعریف کاهش خشونت اختلاف نظر دارند

به گزارش مجله گرگانلند، سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان گفت که آمریکا و طالبان بر سر تعریف کاهش خشونت اختلاف دارند و خواهان اعلام آتش بس طالبان در این توافقنامه شد.

سفیر اتحادیه اروپا: آمریکا و طالبان درباره تعریف کاهش خشونت اختلاف نظر دارند

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله گرگانلند، در حالی که آمریکا و طالبان درباره جزئیات چگونگی کاهش خشونت مذاکره می نمایند، پیری مایدون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان گفت که مسئله کاهش خشونت برای آمریکا و طالبان تعریف معین و یکسان ندارد.

وی بدون معین کردن تفاوت برداشت دو طرف از این مفهوم با حمایت از موضع دولت افغانستان برای اعلام آتش بس توسط طالبان به جای موافقت با کاهش خشونت ها توضیح داد که آتش بس تعریف معینی دارد اما کاهش خشونت ها اینطور نیست.

سفیر اتحادیه اروپا در حالی بر اعلام آتش بس طالبان و دولت تاکید دارد که وزیر خارجه آمریکا اخیراً در تماس تلفنی با سران حکومت وحدت ملی از پیشرفت قابل ملاحظه در مذاکرات با طالبان در مورد کاهش پایدار خشونت ها خبر داده بود.

لازم به ذکر است که مسئله گنجانده شده آتش بس در توافق آمریکا و طالبان یکی از موارد مورد اختلاف سران دولت افغانستان، شماری از احزاب و جریان های سیاسی افغانستان و واشنگتن است و بسیاری از جناح ها و احزاب سیاسی افغان از قبول کاهش خشونت ها توسط طالبان در صورت امضای توافقنامه استقبال می نمایند.

مایدون در گفت وگو با صدای آمریکا همچنین هشدار داد، درصورتی که دولت جدیدی که پس از توافق صلح اداره امور این کشور را دست می گیرد به اصول و ارزش های حقوق بشری، حقوق زنان و دموکراسی احترام نگذارد اتحادیه اروپا همکاری هایش با افغانستان را متوقف خواهد نمود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 263

به "سفیر اتحادیه اروپا: آمریکا و طالبان درباره تعریف کاهش خشونت اختلاف نظر دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر اتحادیه اروپا: آمریکا و طالبان درباره تعریف کاهش خشونت اختلاف نظر دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید