رییس سازمان انرژی اتمی: محصولات هسته ای را صادر می کنیم

به گزارش مجله گرگانلند، رییس سازمان انرژی اتمی گفت: برای نخستین بار سال جاری در سه نمایشگاه بین المللی در حوزه فناوری هسته ای شرکت نموده ایم و تمام کوشش ما بر این است که بتوانیم محصولات فناورانه در حوزه هسته ای را علاوه بر تامین احتیاج داخل بتوانیم به کشورهای دیگر صادر کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی: محصولات هسته ای را صادر می کنیم

به گزارش خبرنگاران - محمد اسلامی در حاشیه بیست و نهمین کنفرانس هسته ای کشور در ادامه اضافه کرد: ثروت بالا و فرصت تحقیقاتی و فعالیت های پژوهشی در کشور پیشرفته است و هم اکنون شاهد صادرات رادیوداروها و صادرات تجهیزات هسته ای در کشور هستیم.

وی گفت: برای نخستین بار سال جاری در سه نمایشگاه بین المللی در حوزه فناوری هسته ای شرکت نموده ایم و تمام کوشش ما بر این است که بتوانیم محصولات فناورانه در حوزه هسته ای را علاوه بر تامین احتیاج داخل بتوانیم به کشورهای دیگر صادر کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه به دستاوردهای هسته ای در سال 1401 اشاره نمود و گفت: پودر منعقد کننده خون که در جراحی های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد و یک محصول تحریمی بوده است، سال جاری فراوری و مورد استفاده قرار گرفته و گواهی سازمان غذا و دارو را دریافت نموده است و امکان صادرات این محصول هم اینک وجود دارد.

اسلامی عنوان نمود: در حوزه پلاسما تصفیه شیرابه ها یک معضل بزرگ در کشور بود که با انعقاد تفاهم نامه سه جانبه هم اکنون این آمادگی وجود دارد که از این محصول فناورانه رونمایی گردد وبتوانیم در فضای اجرایی آن را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: اهداف و برنامه هایی در صنعت هسته ای پی ریزی شده و تنظیماتی در این حوزه شکل گرفته است و باید فعالیت دانشگاه ها در حوزه فناوری هسته ای با سازمان انرژی اتمی همگرا باشد تا شاهد توسعه منابع در حوزه هسته ای و خلق فناوری در این حوزه باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1719

به "رییس سازمان انرژی اتمی: محصولات هسته ای را صادر می کنیم" امتیاز دهید

2 کاربر به "رییس سازمان انرژی اتمی: محصولات هسته ای را صادر می کنیم" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس سازمان انرژی اتمی: محصولات هسته ای را صادر می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید