رهبر هنگ کنگ: هرج و مرج بیشتر تحمل نمی گردد، همه از اعتراضات درس بگیرند

به گزارش مجله گرگانلند، رهبر هنگ کنگ امروز (سه شنبه) با بیان اینکه ظرف 12 ماه گذشته این دولت شهر شاهد اعتراضات ضد دولتی بوده که آنجا را به آشوب کشانده است، تاکید نمود، این شهر تحت حاکمیت چین دیگر نمی تواند هیچگونه هرج و مرج بیشتری را تحمل کند.

رهبر هنگ کنگ: هرج و مرج بیشتر تحمل نمی گردد، همه از اعتراضات درس بگیرند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، کری لام، رهبر هنگ کنگ این سخنان تهدیدآمیز را در کنفرانس هفتگی خود بیان کرد که با اولین سالروز اعتراضات گسترده علیه لایحه ای که اکنون ملغی شده است، هم زمان شد.

براساس آن لایحه که جرقه ای برای اعتراضات بود، متهمان برای محاکمه باید به سرزمین اصلی چین منتقل شده و در دادگاه های تحت کنترل حزب کمونیست محاکمه می شدند.

آن اعتراضات عمدتا به عنوان شروع جنبش اعتراض ضد دولتی دیده می گردد که در هفته های اخیر در بحبوحه نگرانی از تشدید سلطه پکن بر این دولت شهر دوباره احیا شده است.

با گذشت یک سال از شروع اعتراضات ضد دولتی هنگ کنگ، رهبر این دولت شهر گفت تمامی طرف ها باید از سختی ها و دوران های چالش برانگیز یک سال گذشته عبرت بگیرند.

او در جمع خبرنگاران اضافه نمود: همه باید عبرت بگیرند، از جمله دولت هنگ کنگ. هنگ کنگ نمی تواند اینطور هرج و مرج را تحمل کند و مردم هنگ کنگ خواستاری جوی باثبات و مسالمت آمیز هستند که بتوانند در اینجا با شادی زندگی و کار نمایند.

کری لام به این مساله اشاره ای نکرد که چه درس هایی باید آموخت.

امروز (سه شنبه) اولین سالروز اعتراضات تمام عیار علیه لایحه استرداد جنجالی است که هنگ کنگ را ناآرام کرد. سازمان دهندگان آن اعتراضات، شمار معترضان را بیش از یک میلیون تن برآورد کردند و پلیس تعداد آن ها را 240 هزار تن دانست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 561

به "رهبر هنگ کنگ: هرج و مرج بیشتر تحمل نمی گردد، همه از اعتراضات درس بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر هنگ کنگ: هرج و مرج بیشتر تحمل نمی گردد، همه از اعتراضات درس بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید