دوازدهمین یارانه معیشتی امشب واریز می گردد

به گزارش مجله گرگانلند، تهران (پانا) - براساس اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها یارانه معیشتی آبان ماه امروز (شنبه) به حساب سرپرستان خانوار مشمول این طرح واریز می گردد.

دوازدهمین یارانه معیشتی امشب واریز می گردد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

دوازدهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت 24 امروز همانند دوره های قبل به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

براساس این گزارش با اصلاح قیمت بنزین و مابه التفاوتی که در نتیجه رشد قیمت ایجاد می گردد، دولت تصمیم گرفت که این مبلغ را به صورت نقدی به خانوارها برگرداند، بنابراین پرداخت یارانه معیشتی از 24 آبان ماه سال گذشته آغاز شد. دولت مکلف است به 60 میلیون نفر بسته معیشتی پرداخت کند.

این ماه نیز همچون دوره های گذشته خانواده یک نفره 55 هزار تومان، خانواده دو نفره 103 هزار تومان، خانواده سه نفره 138 هزار تومان، خانواده چهار نفره 172 هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان یارانه معیشتی دریافت می نمایند.

هفت شاخص برای خانوارهایی که مشمول دریافت این یارانه نمی شوند، اعلام شده است. خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی و همچنین خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلان شهرها 12 میلیارد ریال و در سایر شهرستان ها 9 میلیارد ریال باشد، مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستند.

همچنین خانوارهایی که دارای خودروی سواری به ارزش بیش از سه میلیارد ریال یا خودرو عمومی یا ارزش بیش از چهار میلیارد ریال باشند، بسته معیشتی تعلق نمی گیرد.

کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه پرداز، خانوارهای دارای بیش از سه سفر خارجی غیر زیارتی و گیرندگان تسهیلات بانکی به مبلغ بیش از سه میلیارد ریال که در حال بازپرداخت اقساط باشند مشمول این یاری ها نیستند.

میزان درآمد یکی دیگر از شاخص ها برای پرداخت سبد حمایت معیشتی است. بر اساس این شاخص حداقل درآمد ماهانه خانواده یک نفره باید چهار میلیون، خانواده دو نفره پنج میلیون، خانواده سه نفره 6 میلیون و خانواده هفت نفره هفت میلیون و خانواده پنج نفر و بیشتر هشت میلیون تومان باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 793

به "دوازدهمین یارانه معیشتی امشب واریز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوازدهمین یارانه معیشتی امشب واریز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید