خبرنگاران بیمه صندوق روستاییان از افراد مبتلا به کرونا زیرپوشش حمایت می کند

به گزارش مجله گرگانلند، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کرمانشاه گفت: این صندوق از خانوارهای زیرپوشش بیمه شدگان و مستمری بگیران؛ که به طور قطعی درگیر بیماری کرونا شده اند کمک تسهیلاتی بدون نیاز به ضامن می کند.

خبرنگاران بیمه صندوق روستاییان از افراد مبتلا به کرونا زیرپوشش حمایت می کند

سجاد طاهری روز دوشنبه در گفت و گو با مجله گرگانلند اضافه نمود: خانوارهای زیرپوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان که درگیر ویروس کرونا شده اند باید عدد پنج را به سامانه 300027 پیامک و شرایط خود را اطلاع رسانی کنند.

وی اضافه نمود: این صندوق از خانوارها و افراد زیرپوشش مبتلا به ویروس کرونا در قالب بسته های حمایتی به صورت نقدی و غیرنقدی کمک می کند.

طاهری همچنین از راه اندازی پویش روستای بدون کرونا این صندوق خبر داد و اضافه نمود: این پویش به منظور حمایت از خانواده بزرگ کشاورزان، روستاییان و عشایر با کمک های ویژه اقتصادی، اجتماعی و مشاورههای بهداشتی راه اندازی شده است.

او در پایان افراد زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان را 77 هزار خانوار بیان نمود.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1383 تاسیس و به عنوان یک صندوق کاملا دولتی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است. هم اکنون تعداد بیمه شده های کشور در این صندوق یک میلیون و 100 هزار نفر است.

استان کرمانشاه 2 میلیون تن جمعیت دارد که در 2 هزار و 595 روستا و 34 شهر سکونت دارند.

حدود 30 درصد از جمعیت استان کرمانشاه اکنون در روستاها زندگی می کنند.

جمعیت عشایری استان کرمانشاه بیش از 14 هزار خانوار است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: در 24 ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن تست 21 نفر آمار مبتلایان این استان به 136 نفر رسید که 11 نفر از آنان فوت کرده اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز دوشنبه (26 اسفند) در گفت و گو با مجله گرگانلند گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز 655 بیمار مشکوک به کووید 19 در بیمارستان های استان بستری شدند که 534 نفر از آنان ترخیص شده اند.

رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون 110 بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه نمود: براساس آمار 61 نفر در شهرستان کرمانشاه، 10 نفر در اسلام آبادغرب، 28 نفر در سنقر، 17 نفر در کنگاور، سه نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، 6 نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، 2 نفر در پاوه و سه نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 391

به "خبرنگاران بیمه صندوق روستاییان از افراد مبتلا به کرونا زیرپوشش حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیمه صندوق روستاییان از افراد مبتلا به کرونا زیرپوشش حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید