حقایق دودی درباره بیماران کرونایی

به گزارش مجله گرگانلند، دانشمندان داده های مربوط به تقریباً 90 هزار بیمار را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که افراد سیگاری 23 درصد کمتر از افراد غیر سیگاری به ویروس کرونا آلوده می شوند.

حقایق دودی درباره بیماران کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، این تحقیقات در دانشگاه مکزیکو اجرا شده است. از همین تحقیقات کشف شد که سیگاری هایی که به کرونا مبتلا شده اند نسبت به سایر افراد عادی کمتر احتیاج به بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه پیدا نموده اند.

این یافته ها از این تئوری پشتیبانی می نماید که افراد سیگاری به نوعی از ویروس کرونا محافظت می شوند و داده هایی از انگلیس ، ایالات متحده ، چین و ایتالیا این نتایج مشابه را نشان می دهد.

دانشمندان این احتمال را در نظر می گیرند که ممکن است نیکوتین قادر به جلوگیری از ورود ویروس کرونا به سلول ها باشد و در وهله اول از بروز عفونت جلوگیری کند.

بعضی دیگر می گویند که نیکوتین ممکن است سیستم ایمنی بدن را کنترل نموده و آن را از واکنش بیش از حد خطرناک در برابر عفونت متوقف کن؛پدیده ای که منجر به فوت بسیاری از بیماران کوید19 می گردد.

پزشکان علاقه مند به آزمایش نیکوتین در تقابل با کوید19 هستند. ولی آنها هشدار داده اند که به دلیل خطرات شناخته شده سیگار هیچکس را تشویق به سیگار کشیدن نمی نمایند.

به هر حال از این تحقیق برمی آید که سیگاری ها 23 درصد کمتر از کسانی که هرگز سیگار نکشیده اند با تست کرونای مثبت روبرو شده اند. همچنین آنها شش درصد کمتر در بیمارستان بستری هستند و بیشتر از افراد غیر سیگاری از خطر ICU یا مرگ دورند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 570

به "حقایق دودی درباره بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق دودی درباره بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید