جمع آوری امضا در مجلس عراق برای اصلاح قانون انتخابات

به گزارش مجله گرگانلند، فراکسیون سائرون وابسته به جریان صدر عراق از جمع آوری امضاء با هدف اصلاح قانون انتخابات پارلمانی، تغییر کمیساریای انتخابات و قانون آن اطلاع داد.

جمع آوری امضا در مجلس عراق برای اصلاح قانون انتخابات

به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق، پیش تر محمد الحبوسی، رییس مجلس عراق بر اهمیت تصویب پیش نویس قانون کمیساریای انتخابات و قانون انتخابات تاکید و اعلام نموده بود این دو پیش نویس در صدر دستور کار نشست روز دوشنبه مجلس قرار گرفته است.

صباح الساعدی، رییس فراکسیون سائرون، الحلبوسی را به وقت کشی در معین تاریخ جلسه استیضاح عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق متهم کرد.

الساعدی گفت: فراکسیون سائرون درخواست استیضاح نخست وزیر را داد، اما هیات رییسه مجلس در معین تاریخی برای این استیضاح وقت کشی می نماید. استیضاح عبدالمهدی شامل موضوعاتی چون قتل و بازداشت تظاهرکنندگان می گردد.

رییس فراکسیون سائرون اضافه کرد: هیات رییسه مجلس مسئول تاخیر در برگزاری این جلسه است و این امر موجب ادامه بیشتر سرکوب تظاهرکنندگان می گردد.

وی تاکید نمود: سائرون و دیگر فراکسیون های همپیمانش در خصوص تاخیر در استیضاح نخست وزیر کوتاه نمی آیند و هرگز از این خواسته خود دست نخواهند کشید. الحلبوسی باید بداند که تاخیر در استیضاح موجب می گردد ما راه های دیگری را در پیش بگیریم. گروه های سیاسی و بقای آنها مقدس تر از خون مردم عراق نیستند.

فراکسیون ائتلاف گروه ها در مجلس عراق خاطرنشان کرد در جلسات مجلس به استثنای جلساتی که در آنها قوانین مهم مورد آنالیز قرار می گیرند، شرکت نمی نماید.

غیداء کمبش، یکی از اعضای این ائتلاف در کنفرانسی مطبوعاتی اظهار کرد: عدم پایبندی دولت به تعهداتش برای بازگرداندن آوارگان عراقی در خارج و داخل کشور به خانه هایشان، ادامه نظارت، صدور بیانیه های امنیتی و سوءاستفاده از شهروندان و موانع بدون توجیه در واقع کوشش برای قانونی کردن فساد و اخاذی هستند.،ایسنا

بیشتر بخوانید،مایک پنس در عراق

15:33 ::

1398،9،2

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 74

به "جمع آوری امضا در مجلس عراق برای اصلاح قانون انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری امضا در مجلس عراق برای اصلاح قانون انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید