تعیین مجازات برای عدم همکاری جهت مبارزه با کرونا در انگلیس

به گزارش مجله گرگانلند، طبق مقررات جدید دولت انگلیس اگر کسی از دادن تست کرونا یا انجام قرنطینه خودداری کند ممکن است به جریمه نقدی یا حبس محکوم شود.

تعیین مجازات برای عدم همکاری جهت مبارزه با کرونا در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل مجله گرگانلند، در انگلیس افرادی که از دادن تست کرونا یا قرنطینه خانگی جهت مبارزه با ویروس کرونا خودداری کنند 1000 پوند جریمه شده یا زندانی خواهند شد.

به نوشته روزنامه دیلی میل، اختیارات اضطراری که قرار است این هفته از سوی دولت اعلام شوند به پلیس این اجازه را خواهد داد تا با افرادی که دیگران را به ویروس کرونا آلوده می کنند برخورد منطقی شود.

بر اساس مقررات مراقبت های بهداشتی جدیدی که در پایگاه اینترنتی دولت انگلیس منتشر شده است افرادی که مشکوک به ابتلا به این بیماری باشند به مدت 14 روز در بیمارستان یا مکان مناسب دیگری نگه داری می شوند.

اما هر کس که تلاش کند از این اقدامات مراقبتی بگریزد ممکن است تحت بازداشت قرار گرفته و سپس به قرنطینه فرستاده شود. هرگونه عدم تبعیت از این مقررات جرم محسوب شده و 1000 پوند جریمه خواهد داشت و اگر فردی از پرداخت این جریمه خودداری کند ممکن است با مجازات حبس روبه رو شود.

طبق این مقررات جدید کسانی که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا باشند تحت تست اجباری از طریق آزمایش خون یا نمونه گیری از حلق و بینی قرار می گیرند. چنین افرادی باید پیشینه سفرهای خود را گزارش داده و افرادی که اخیراً با آن ها در ارتباط بوده معرفی کند و افرادی که اطلاعات غلط ارائه کنند با اقدامات تنبیهی روبرو می شوند.

روز گذشته مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس گفت افراد دارای سن بالای 70 سال باید در خانه های خود بمانند و این شرایط ممکن است تا چهار ماه آینده ادامه پیدا کند.

او همچنین در مقاله ای در روزنامه تلگراف نوشت: نسل ما هرگز این گونه محک نخورده بود. پدرعظیم های ما [چنین شرایطی را] در جنگ جهانی دوم، هنگامی که شهرهایمان در حملات برق آسای آلمان بمباران می شد تجربه کردند.

وزیر بهداشت انگلیس نوشت: برخلاف حملات هر شب، جیره بندی و کشته شدن مردم، آن ها در کنار هم یک تلاش عظیم ملی را پیش بردند. امروز نسل ما با آزمون مختص به خود روبرو است که مبارزه با یک بیماری جدید و بسیار واقعی است.

آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس 1372 نفر عنوان شده است اما این نگرانی وجود دارد که شمار واقعی آن بیش از 10 هزار نفر باشد. تا کنون شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به 35 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 390

به "تعیین مجازات برای عدم همکاری جهت مبارزه با کرونا در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین مجازات برای عدم همکاری جهت مبارزه با کرونا در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید