تظاهرات مخالفان رئیس جمهور هائیتی به خشونت کشیده شد

به گزارش مجله گرگانلند، تظاهرات مخالفان رئیس جمهور هائیتی در پورتو پرنس، پایتخت، به خشونت کشیده شد و نیروهای امنیتی به سوی تظاهرکنندگان گاز اشک آور پرتاب کردند.

تظاهرات مخالفان رئیس جمهور هائیتی به خشونت کشیده شد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مخالفان رئیس جمهور هائیتی با حضور در خیابان های پورتو پرنس، پایتخت این کشور علیه وی تظاهرات کردند که به دخالت پلیس منجر شد. نیرو های امنیتی با استفاده از گاز های اشک آور، صد ها تظاهرکننده مخالف رئیس جمهوری هائیتی را متفرق کردند. همچنین نیرو های امنیتی چندین مرتبه، به صورت مستقیم به سمت خبرنگار هایی که مشغول پوشش این تظاهرات بودند گاز های اشک آور شلیک کردند.

مخالفان ژوونل مویس رئیس جمهوری کنونی هائیتی را متهم می کنند که دوره ریاست جمهوری خود را به طور غیرقانونی یک سال طولانی تر کرده است.

پیش از این، احزاب مخالف در هائیتی، ژوزف مسن ژان لویی را به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور انتخاب کردند.

ژوونل مویس مدعی است، دوره ریاست جمهوری وی تا فوریه 2022 است. این اختلاف تاریخ از اینجا ناشی می شود که مویس در انتخاباتی پیروز شد که به علت تقلب لغو شد و یک سال بعد او دوباره به ریاست جمهوری رسید.

آندره میشل یکی از مخالفان به خبرگزاری فرانسه گفت: ما منتظریم که ژوونل مویس کاخ ملی را ترک کند تا بتوانیم مسن ژان میشل را به جای او بنشانیم.، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 995

به "تظاهرات مخالفان رئیس جمهور هائیتی به خشونت کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات مخالفان رئیس جمهور هائیتی به خشونت کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید