ترامپ پس از ترک کاخ سفید: باز خواهیم گشت

به گزارش مجله گرگانلند، دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، با خاتمه دوره ریاستش، کاخ سفید را ترک کرد.

ترامپ پس از ترک کاخ سفید: باز خواهیم گشت

به گزارش ایسنا، به نقل از سی ان ان، قبل از ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، هلیکوپتر ویژه رئیس جمهوری آمریکا در محوطه کاخ سفید فرود آمد و ترامپ به همراه همسرش سوار بر آن شد تا راهی فرودگاه گردد و به فلوریدا برود.

فرودگاهی که هواپیمای ویژه ریاست جمهوری (ایرفورس وان) از آن به فلوریدا رفت، در پایگاه هوایی سنت اندروز واقع شده است و ترامپ در آنجا سخنرانی کرد.

هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسا شد تا در مراسم نیایشی شرکت کند.

در فرودگاه سنت اندروز با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد.

ترامپ در سخنانی ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، خانواده و همکارانش طی چهار سال گذشته اعلام نمود که دستاوردهای زیادی داشته است.

وی گفت: کاری که ما کردیم شگفت انگیز بود. ما ارتش آمریکا را عظیم کردیم. ما یک دولت معمولی نبودیم. ما یک شاخه جدید در ارتش به وجود آوردیم. ما از کهنه سربازان حمایت کردیم. معافیت های مالیاتی زیادی ایجاد کردیم. سیستم مالیاتی را اصلاح کردیم. شغل های زیادی ایجاد کردیم. اگر کرونا نبود آمار ما در ایجاد شغل غیر قابل باور بود. شما آمارهای خارق العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت ها را خواهید دید.

ترامپ با نامیدن ویروس کرونا به نام ویروس چینی اضافه کرد: در برابر بحران کرونا ما توانستیم کاری بکنیم که معجزه بود؛ ساخت واکسن کرونا در 9 ماه. ما دو واکسن ساختیم و یکی دیگر هم در راه است. ما خیلی زحمت کشیدیم و نتایج آن را به مرور خواهید دید. از تمام موانع رد شدیم. 75 میلیون رای به دست آوردیم که رکوردی در میان همه رییسان جمهور آمریکاست. افتخار می کنم به انتخاب 300 قاضی که رکوردی برای خودش است.

ترامپ و همسرش در فرودگاه سنت اندروز

رییس جمهور در حال کناره گیری ادامه داد: مایه افتخار بود که رییس جمهوری شما باشم. من همواره برای شما خواهم جنگید. امیدوارم که دولت جدید به موفقیت دست یابد زیرا پایه های موفقیت برای آن فراهم شده است. ما به نحوی از انحا باز خواهیم گشت و بار دیگر از معاونم و کنگره تشکر می کنم. شما را به زودی خواهیم دید. ممنونم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 965

به "ترامپ پس از ترک کاخ سفید: باز خواهیم گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ پس از ترک کاخ سفید: باز خواهیم گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید