ترامپ: به بولتون دیوانه سنا هم رأی نمی داد، به او فرصت دادم!

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه در پیامی توئیتری بار دیگر جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی دولت خود را آماج حملات لفظی خود قرار داد.

ترامپ: به بولتون دیوانه سنا هم رأی نمی داد، به او فرصت دادم!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه جنگ قدرت با هم حزبی های خود در این خصوص نوشت: من به جان بولتون به دلیل اینکه یک فرد دیوانه به شمار می آمد و مورد تایید سنا قرار نمی گرفت، یک فرصت دادم. من همیشه دوست دارم که دیدگاه های مختلف را بشنوم!

وی در ادامه اضافه کرد: مشخص شد که وی کاملا بی کفایت و دروغگو بوده است. نظر قاضی را ببینید. (بولتون) اطلاعات طبقه بندی شده (را منتشر کرده است).

رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز اعلام کرده بود: من خاتمه با استیو اشمیت (Steve Schmidt) مشاور سیاسی شکست خورده، به اتفاق نظر رسیدم؛ وی جان بولتون دیوانه را مردی نفرت انگیر می داند که در انجام وظیفه اش در حمایت از آمریکا شکست خورده و تاکید می کند که هرگز نباید به وی اجازه داده شود تا دوباره در دولت فعالیت کند. بولتون که من وی را بازگرداندم و به او فرصت دادم؛ با انتشار اطلاعات محرمانه (در حجم وسیع) قانون را نقض کرد. وی باید بهای بسیار سنگینی برای این کار بپردازد. این موضوع نباید هرگز دوباره اتفاق بیفتد.

این درحالیست که پیشتر یکی از قضات فدرال واشنگتن درباره نتیجه بخش بودن تلاش های کاخ سفید برای ممانعت از انتشار کتاب جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، ابراز تردید کرده بود.

به گفته قاضی رویس لامبرث، از آنجا که رسانه ها گزیده هایی از کتاب اتاقی که در آن رخ داد را منتشر کرده اند و بیش از 200 هزار نسخه از آن هم پخش شده است؛ دیگر نمی توان مانع از انتشار کتاب شد.

گفتنی است کاخ سفید با طرح این ادعا که کتاب بولتون حاوی اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده است؛ خواستار لغو مجوز انتشار آن است.

بولتون زمانی در حلقه نزدیکان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار داشت؛ اما اکنون ترامپ و بولتون در منازعه قدرتی آشکار، یکدیگر را به بی کفایتی و دیوانگی متهم می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 580

به "ترامپ: به بولتون دیوانه سنا هم رأی نمی داد، به او فرصت دادم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: به بولتون دیوانه سنا هم رأی نمی داد، به او فرصت دادم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید