رجحان 9 درصدی بایدن نسبت به ترامپ

به گزارش مجله گرگانلند، بر اساس یک نظرسنجی جدید هیل-هریس ایکس، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، با 9 درصد در سطح ملی، از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا سبقت گرفته است.

رجحان 9 درصدی بایدن نسبت به ترامپ

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری هیل، بایدن با 47 درصد در مقابل 38 درصد ترامپ، از او پیشی گرفته است. در نظرسنجی قبلی که توسط هیل-هریس ایکس در روز های 15-18 اوت (25 تا 28 مرداد) انجام شد، بایدن 46 درصد حمایت به دست آورد، در حالی که میزان حمایت از ترامپ در 38 درصد باقی ماند.

نظرسنجی روز های 22-25 اوت نیز که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان داد 8 درصد پاسخ دهندگان نیز در مورد این رقابت تصمیمی نگرفته اند. چهار درصد گفتند یک نامزد متفاوت را ترجیح می دهند، در حالی که سه درصد گفتند برنامه ندارند در ماه نوامبر به پای صندوق های رأی بروند.

بایدن در بین رأی دهندگان مستقل با 10 امتیاز نسبت به ترامپ در نظرسنجی سبقت گرفته و 39 درصد حمایت نسبت به 29 درصد ترامپ، به دست آورده است.

حمایت از سوی احزاب مربوطه دو کاندیدا نیز تفاوت اندکی دارد. 87 درصد دموکرات ها گفته اند به بایدن رأی می دهند، در حالی که 83 درصد جمهوری خواهان گفته اند به ترامپ رأی خواهند داد.

این نظرسنجی همزمان با سومین شب کنوانسیون ملی جمهوری خواهان منتشر شده، که در آن مایک پنس، معاون رئیس جمهوری سخنرانی می کند. این نظرسنجی با مشارکت 2 هزار و 861 رأی دهنده ثبت نامی، به صورت آنلاین تهیه شد و حاشیه خطای آن به علاوه یا منهای 1.83 درصد امتیاز است.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 689

به "رجحان 9 درصدی بایدن نسبت به ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رجحان 9 درصدی بایدن نسبت به ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید