بدترین سقوط ماهانه ارزش دلار در 10 سال اخیر

به گزارش مجله گرگانلند، دلار آمریکا روز آدینه هم به افت خود ادامه داد تا بدترین سقوط ماهانه خود در 10 سال اخیر را ثبت کند. این در حالی اتفاق می افتد که بازگشت اقتصاد آمریکا با تشدید مجدد شیوع کرونا مختل شده است.

بدترین سقوط ماهانه ارزش دلار در 10 سال اخیر

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، دلار آمریکا روز آدینه هم به افت خود ادامه داد تا بدترین سقوط ماهانه خود در 10 سال اخیر را ثبت کند. این در حالی اتفاق می افتد که بازگشت اقتصاد آمریکا با تشدید مجدد شیوع کرونا مختل شده است.

ضعف دلار باعث قدرت نمایی یورو شد. ارز واحد اروپا به نرخ برابری 1.19 واحد رسید که بالاترین سطح آن از ماه می 2018 تا کنون است. این بزرگترین رشد ماهانه ارزش یورو از سپتامبر 2010 تا کنون است.

اعتماد به دلار پس از اینکه رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ، روز آدینه گفت احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد، بیش از پیش کاهش یافت.

از سوی دیگر گزارش عملکرد 3 ماهه اقتصاد آمریکا نشان داد که اقتصاد این کشور در 3 ماهه دوم سال جاری 32.9 درصد سقوط نموده است که این بدترین سقوط مالی از زمان ناامیدی مالی در 1920 تا کنون بود.

شاخص دلار روز آدینه تا 92.546 واحد پایین آمد که این از ماه می 2018 تا کنون بی سابقه است. به این ترتیب سقوط دلار در ماه جولای به 5 درصد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 649

به "بدترین سقوط ماهانه ارزش دلار در 10 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدترین سقوط ماهانه ارزش دلار در 10 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید