با تحریم ایران مخالفم، واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2 توسط کنگره آمریکا گفت: مخالف تحریم های آمریکا با تأثیرات فراسرزمینی هستم.

با تحریم ایران مخالفم، واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

آنگلا مرکل در ادامه اضافه نمود: ما با تحریم های فرا سرزمینی مخالفیم و این مخالفت از روز گذشته شروع نشده و در رابطه با ایران ما با مسئله مشابهی روبرو شدیم. من گزینه دیگری جز گفتگوهای قاطعانه (با ایالات متحده) ندارم و اشاره می کنم که ما تحریم های فراسرزمینی را نمی پذیریم.

وی در این باره اضافه نمود: محدودیت های اخیر بر مذاکرات انتقال گاز میان روسیه و اوکراین تأثیر منفی می گذارد.

صدراعظم آلمان در ادامه وعده داد تا این موضوع را با دیگر شرکای اروپایی کشورش مورد بحث و آنالیز قرار دهد.

لازم به ذکر است روز گذشته، مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 رأی داد.

واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان مدعی اند که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو درقاره سبز می گردد؛ حال آنکه حامیان این پروژه آن را برای تأمین گاز اروپا حیاتی و راهبردی می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم 2 که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت هایی را هدف قرار می دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله نورد استریم قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان، گاز روسیه را به وسیله دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

لازم به ذکر است که مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم 2 را تصویب نموده بود. مجلس سنا نیز روز سه شنبه با 86 رأی موافق در برابر 8 رأی مخالف آن را تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تأیید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برسد که از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 142

به "با تحریم ایران مخالفم، واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تحریم ایران مخالفم، واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید