امکان حذف بدهی خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد

به گزارش مجله گرگانلند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاه های دانشجویی از نقدی به شرایط اقساط (بدهی) پس از مهلت قانونی مقرر وجود ندارد.

امکان حذف بدهی خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد

به گزارش خبرنگار دانشگاه مجله گرگانلند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در مورد عملکرد خوابگاه و عدم امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاهی از نقدی به بدهی پس از مهلت قانونی بخشنامه ای صادر کرد که به توضیح زیر است:

براساس دستورالعمل اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی دانشگاه ها، دانشجویان ملزم به پرداخت اجاره بهای خوابگاه ها در ابتدای هر نیمسال تحصیلی هستند که در این صورت مشمول 10 درصد تخفیف اجاره بها می شوند.

همچنین با توجه به تبصره یک ماده یک دستورالعمل مزبور، حداکثر 10 درصد از دانشجویان متقاضی خوابگاه با شرایط خاص به تشخیص معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از پرداخت نقدی اجاره بها معاف شده و بدهی خود را به صندوق (در صورت ثبت در سامانه فاز 2) پس از فراغت تحصیل به صورت اقساط پرداخت خواهند کرد.

اخیرا مکاتبات متعددی در مورد حذف و یا تبدیل شرایط بدهی خوابگاه دانشجویان از نقدی به شرایط اقساط (بدهی) با صندوق صورت می گیرد که علل آن غالبا تعیین نیست.

از این روبه روسای ادارات تابع ابلاغ می گردد براساس ضوابط و مقررات ذیربط و همچنین حسب تاکید دستگاه های نظارتی، امکان حذف بدهی و یا تبدیل مطالبات خوابگاه های دانشجویی از نقدی به شرایط اقساط (بدهی) پس از مهلت قانونی مقرر در دستورالعمل های مصوب صندوق وجود ندارد؛ لذا مقتضی است دقت نظر لازم در درج نحوه پرداخت اجاره بها به هنگام ثبت نام دانشجو از سوی کارشناسان دانشگاه ها صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 97

به "امکان حذف بدهی خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان حذف بدهی خوابگاه های دانشجویی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید