امتحانات دانشگاه های غیر انتفاعی در مناطق قرمز غیر حضوری برگزار گردد ، امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان خوابگاهی

به گزارش مجله گرگانلند، رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی گفت: تاکید شده است تا دانشگاه های غیر انتفاعی در صورت فراهم بودن شرایط، آزمون های خود را به صورت حضوری برگزار نمایند؛ اما اگر دانشگاهی در منطقه قرمز قرار گرفته است بهتر است غیر حضوری باشد.

امتحانات دانشگاه های غیر انتفاعی در مناطق قرمز غیر حضوری برگزار گردد ، امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان خوابگاهی

علی آهون منش، رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، درباره اعتراض دانشجویان به برگزاری آزمون های سرانجام ترم به صورت حضوری گفت: وزارت علوم اختیار شیوه برگزاری آزمون های سرانجام ترم را به دانشگاه ها داده است. نحوه برگزاری آزمون های سرانجام ترم دانشجویان دانشگاه های غیر انتفاعی نیز توسط شورای هر دانشگاه تصمیم گیری می گردد اما در کل تاکید شده است تا دانشگاه های غیر انتفاعی در صورت فراهم بودن شرایط، آزمون های خود را به صورت حضوری برگزار نمایند. اما اگر دانشگاهی در منطقه قرمز قرار گرفته است بهتر است غیر حضوری باشد.

وی ادامه داد: برگزاری آزمون ها به صورت غیرحضوری تنها در دانشگاه هایی انجام می گردد که حضور دانشجویان برای شرکت در امتحانات منوط به حضور در خوابگاه است. زیرا خوابگاه ها محدودیت بسیار شدیدی برای اسکان دانشجویان دارند به طوری که تنها می توان در یک اتاق یک یا دو نفر حضور داشته باشد. بنابراین ضروری است ان دانشگاهه ا امتحانات خود را به صورت الکترونیک برگزار نمایند.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی با بیان اینکه دانشگاه هایی که در مناطق زرد یا سفید هستند الزامی به غیر حضوری بودن امتحانات ندارد؛ اظهار کرد: دانشگاه های که امتحانات خود را به صورت حضوری برگزار می نمایند ملزم هستند تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند. که از جمله آن افزایش فاصله ها تا یکو نیم متر،لزوم استفاده از ماسک و دستکش و ضد عفونی کردن کفش ها و وسایل دانشجویان است.

آهون منش توضیح داد: دانشجویان از آن جهت که علاقه دارند امتحانات به صورت حضوری نباشد، خواهان برگزاری آزمون ها به صورت مجازی هستند وگرنه بر مبنای آنچه که در منطقه رخ داده است سخن نمی گویند. دلیلی برای اعترزاض دانشجویان در مناطق سفید یا زرد وجود ندارد زیرا دانشجویانی در روزهای دیگر نیز در سطح شهر تردد می نمایند و از این جهت مسئله ای برای آن ها وجود ندارد. بنابراین می توانند در دانشگاه نیز حضور یابند و امتحان خود را به صورت حضوری دهند.

وی با بیان اینکه شرایطی ایجاد شده است تا دانشجویانی که برای شرکت در آزمون های حضوری احتیاج به اسکان در خوابگاه دارند، در دانشگاه شهر محل خود امتحان دهند؛ تاکید نمود: به همین دلیل سوالات مورد نظر اساتید به محل آزمون که دانشگاه غیر انتفاعی یا پیغام نور خواهد بود، ارسال می گردد و دانشجو با هماهنگی های صورت گرفته می تواند در آنجا امتحان دهد.

رئیس اتحادیه دانشگاه های غیرانتفاعی در سرانجام گفت: ضرورت برگزاری امتحانات به شکل حضوری موجب می گردد تا امکان تقلب دانشجویان کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 611

به "امتحانات دانشگاه های غیر انتفاعی در مناطق قرمز غیر حضوری برگزار گردد ، امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان خوابگاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات دانشگاه های غیر انتفاعی در مناطق قرمز غیر حضوری برگزار گردد ، امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان خوابگاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید