استفاده همزمان از دو ماسک محافظت بیشتری در برابر کرونا ایجاد می نماید؟

به گزارش مجله گرگانلند، در همه گیری کرونا استفاده از دو ماسک به صورت همزمان، نسبت به یک ماسک محافظت بیشتری ایجاد می نماید.

استفاده همزمان از دو ماسک محافظت بیشتری در برابر کرونا ایجاد می نماید؟

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

ماسک ها پوشش ها فیزیکی هستند که جلوی گسترش قطره های تنفسی به سایر افراد را می گیرند و درجه ای از محافظت به فرد استفاده نماینده می دهند.

بنابراین اگر شما یک پوشش فیزیکی با یک لایه دارید، لایه دیگری بر روی آن بگذارید، این کاملا منطقی است که محافظت بیشتر ایجاد گردد.

با وجود اینکه مرکز پیشگیری و کنترل بیماری CDC هنوز پیشنهاد استفاده از دو ماسک همزمان را ارایه نداده است، این روش وقتی مردم در مراسم تحلیف جو بایدن از دو ماسک استفاده کردند، سرو صدا ایجاد کرد.

بعضی از شرکت نمایندگان ماسک های جراحی را در زیر ماسک های پارچه ای استفاده کردند.

پژوهشگران می گویند که استفاده از ماسک های جراحی زیر ماسک پارچه ای بیشترین محافظت را ایجاد خواهد نمود، زیرا ماسک جراحی به عنوان یک فیلتر کار می نماید و ماسک پارچه ای یک لایه مازاد می افزاید و به تناسب آن یاری می نماید.

در مکان هایی که رعایت فاصله اجتماعی سخت است، مانند هواپیما یا در فروشگاه ها، دو ماسک محافظت مازاد ایجاد می نماید.

بهترین گزینه بعدی یک ماسک سه لایه است که دارای یک فیلتر داخلی است.

پژوهش ها نشان داده اند که ماسک های پارچه ای چندلایه می توانند 50 تا 70 درصد از قطره ها و ذره های ریز را مسدود نموده و گسترش کووید را محدود نمایند.

مرکز پیشگیری و کنترل بیماری CDC پیشنهاد می نماید که مردم ماسک هایی را استفاده نمایند که حداقل دو لایه پارچه نخی محکم بافته شده باشند، مانند پارچه لحافی یا ملافه های پنبه ای.

ماسک های جراحی یکبارمصرف که از یک ماده مشتق شده از پلاستیک به نام پلی پروپیلن ساخته شدند، در فیلتر کردن ذره ها از یک ماسک پارچه ای موثرتر هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 976

به "استفاده همزمان از دو ماسک محافظت بیشتری در برابر کرونا ایجاد می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده همزمان از دو ماسک محافظت بیشتری در برابر کرونا ایجاد می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید