ارسال محموله جدید کمک های چین به ایران

به گزارش مجله گرگانلند، سفیر ایران در پکن با اشاره به کمک های ارسالی از چین برای مقابله با کرونا گفت که محموله کمک های جدید امشب به ایران ارسال می شود.

ارسال محموله جدید کمک های چین به ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی مجله گرگانلند، محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن امروز (سه شنبه) در صفحه توئیترش با اشاره به کمک های ارسالی از چین نوشت: یکشنبه یک هواپیما حامل بیش از 15 تن کمک های مردمی چین شامل 1512 کارتن کیت تشخیص، دستگاه اکسیژن ساز و تنفسی، مانیتور کنترل دمای بدن، دستگاه ضدعفونی بیمارستان، ماسک معمولی و N95،لباس، دستکش و عینک محافظ، مواد ضدعفونی به تهران ارسال و امشب نیز به همین میزان کمک ارسال خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران 23 اسفند ماه به تشریح جزییات کمک های ارسالی از چین در پی شیوع کرونا در ایران شامل

1- حدود 350 هزار انواع کیت تشخیص ویروس کرونا

2- حدود 2 میلیون و 400 هزار ماسک

3- حدود 130 هزار لباس ایزوله

4- حدود 120 دستگاه ونتیلاتور و اسپیراتور

5- حدود 2800 وسیله تب سنج و اکسیژن سنج

6- حدود 13 هزار عینک محافظ

7- حدود 160 هزار عدد محافظ صورت یا کلاه محافظ

8- حدود 50 کارتن داروی ویژه درمان کرونا

پرداخت و گفت که این کمک ها با هشت پرواز باری شرکت هواپیمایی ماهان به صورت رایگان به ایران منتقل و تحویل وزارت بهداشت شده است.

موسوی گفته بود: فرایند ادامه دریافت کمک های سخاوتمندانه مردمی در چین ادامه دارد و هم اکنون نیز کمک های زیادی در حدود 32 هزار کیلو انواع کمک ها بسته بندی شده و منتظر پروازهای بعدی برای انتقال به ایران است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 394

به "ارسال محموله جدید کمک های چین به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال محموله جدید کمک های چین به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید