آمریکا مدعی کوشش برای یاری به ایران جهت مهار کرونا شد

به گزارش مجله گرگانلند، به گزارش خبرنگاران، در حالی که دولت آمریکا از هیچ کوششی برای تحریم مردم ایران فروگذار نکرده است یک مقام وزارت خارجه این کشور مدعی است که واشنگتن کوشش دارد برای مهار ویروس کرونا به ایران یاری کند.

آمریکا مدعی کوشش برای یاری به ایران جهت مهار کرونا شد

رابرت دسترو معاون بخش دموکراسی و حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه شب مدعی یاری کشورش به ایران برای مهار ویروس کرونا شد و گفت: در جریان هستم که دولت آمریکا کوشش نموده است کاری برای کره شاقتصادی، ایران و چین انجام دهد. سعی خواهیم کرد تا جایی که می توانیم مفید باشیم و یاری کنیم.

این در حالی است که سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعاهای مطرح شده از سوی مقامات آمریکایی را فریب دانست و گفت: با دلیل و فکت عرض می کنم. یک کانال اقتصادی باز کردند که اقداماتی انجام می گردد؛ ولی محدود است و حتی اجازه نمی دهند منابعی که از جاهای مختلف داریم به کانالی که با سر و صدا باز کردند، وارد کنیم. سه هفته است با یکی از این کشورها که منابع اقتصادی در آنجاست در حال صحبت و تبادل نظر هستیم، ولی آنها تأکید دارند که آمریکایی ها مانع این کار هستند و اجازه نمی دهند منابع خود ما که در آن کشور است وارد این کانال گردد تا در این شرایط از آن استفاده و اقلام مورد احتیاج خود را بخریم.

وی با بیان اینکه تا آمریکایی ها اقدام عملی ننمایند و موانع رفع نگردد این را جز یک حرف گزاف و فریب چیز دیگری نمی دانیم، گفت: آنها اعلام نمایند تمام راه ها برای ارسال اقلام دارویی، تجهیزات پزشکی و ملزومات مورد احتیاج باز است و اعلام نمایند کجا و چگونه. متأسفانه فقط شعار دادند، علی رغم اینکه ادعا می نمایند اقلام دارویی جزو تحریم نیست، ولی عملاً راه را بسته اند و کانال سوئیس را هم که باز کردند، منابع آن کانال محدود است.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: درخواست کردیم منابع دیگری در کشورهای مختلف داریم، اجازه دهند منابع ما وارد آن کانال گردد، ولی تا الان اجازه ندادند منابعی که متعلق به ما و با پول ملت ماست، وارد کانال گردد که از آن برای اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی استفاده کنیم. سه هفته است که با یک کشور صحبت می کنیم که منابع را منتقل کنیم، ولی اجازه نمی دهند و اینجاست که عملاً راه را بسته اند و تجهیزات پزشکی را تحریم نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 379

به "آمریکا مدعی کوشش برای یاری به ایران جهت مهار کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مدعی کوشش برای یاری به ایران جهت مهار کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید