آمریکا عراق را تهدید کرد

به گزارش مجله گرگانلند، خبرنگاران : رئیس کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق گفت که آمریکا بر عراق فشار آورده تا آن را از همکاری نظامی با روسیه بازدارد.

آمریکا عراق را تهدید کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمدرضا آل حیدر در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: ما در کمیسیون امنیت و دفاع می خواهیم عراق در تامین اسلحه خود منابع متنوع را امتحان کند به خصوص اینکه از روسیه سلاح بگیریم، زیرا ما در آموزش نظامی و تسلیح روابط تاریخی با روسیه داریم و حتی در زمینه امنیت، اطلاعات و تماس هم با روسیه ارتباط خوب و تاریخی داریم.

وی با اشاره به دیدار چند ماه قبل خود با سفیر روسیه در عراق گفت: روسیه برای کمک به عراق در زمینه آموزش و تسلیح تمایل کامل دارد؛ اما به صراحت فشارهایی از سمت آمریکا بر عراق وارد آمده تا مانع همکاری عراق با روسیه در زمینه همکاری نظامی شود.

این عضو مجلس عراق گفت: اگر دولت عراق در ایجاد اصول توافق تسلیح و آموزش با روسیه پیروز شود، ارتش عراق پیشرفت خواهد کرد و می تواند قدرت امنیتی و اطلاعاتی خود را توسعه بخشد.

آل حیدر با اشاره اینکه قبلا آموزش ها و دوره هایی توسط روسیه برای نیروهای ارتش عراق اجرا شده که پیروز بوده است، گفت: ما با قدرت، دولت را به تقویت همکاری نظامی با روسیه دعوت می کنیم تا آمریکا به دنبال زورگویی و تحکم بر ارتش عراق نباشد.

جمعه عناد وزیر دفاع عراق در هفتم دسامبر با ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق روابط امنیتی دو جانبه را بررسی کرد.

وزیر خارجه عراق هم اخیرا گفت که وزیر دفاع این کشور بزودی به مسکو خواهد رفت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 903

به "آمریکا عراق را تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا عراق را تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید