آخرین خبر از پنجره نقل وانتقالاتی تراکتور

به گزارش مجله گرگانلند، علیرضا رحیمی درباره آخرین شرایط باشگاه تراکتور گفت: در روزهای گذشته همه صحبت های هواداران را چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم شنیده ام. به هواداران حق می دهم و ما هم این حساسیت ها را درک می کنیم. تا زمانی که اینجا هستم، دروغی به هواداران نخواهم گفت. تراکتور ویترین آذربایجان است و وقتی چنین اسمی بالای سر ماست، اصلاً نمی توانیم دروغ بگوییم. هوادار مَحرم باشگاه است.

آخرین خبر از پنجره نقل وانتقالاتی تراکتور

وی اضافه نمود: اینجا تراکتور است و نظر هواداران مهمتر از همه چیز است. امروز در مورد مسائل مختلف صحبت خواهم کرد و با هواداران درددل می کنم.

معاون اجرایی باشگاه تراکتور درباره دلایل عدم توافق این باشگاه با مهدی کیانی شرح داد: کیانی انسان ارزشمندی برای همه ماست. اولین نفری که من با او صحبت کردم، مهدی کیانی بود. در آن مقطع هنوز رسول خطیبی سرمربی تیم نشده بود. من به او گفتم شما اسطوره تراکتور هستید و ما هم دوست داریم که بار دیگر به اینجا برگردید. برای من خیلی مهم است که شما با پیراهن تراکتور از فوتبال خداحافظی کنید. من مسائل را برطرف می کنم تا شما به تبریز بیایید از آقای خطیبی هم پرسیدم که آیا تمایلی به جذب مهدی کیانی دارید؟ که او هم بسیار استقبال کرد و مذاکرات برای جذب مهدی کیانی آغاز شد. او در ادامه به تبریز آمد تا قرارداد خود را نهایی کند.

رحیمی ادامه داد: این بازیکن آن قدر برای من ارزش دارد که اصلاً نمی خواستم درباره حواشی اخیر صحبت کنم و الان هم اگر یک نام برای ما در تراکتور مهم باشد، آن مهدی کیانی است. او در روزهای سخت کنار تراکتور بوده است و زحماتش را از یاد نمی بریم، اما او بحث هایی مطرح کرده است که من مجبورم کامل و شفاف مسائل را مطرح کنم. نام تراکتور از همه ما بزرگ تر است. پیشنهاد اقتصادی مهدی کیانی به ما برای یک و نیم فصل، 9 میلیارد بود. علی رغم اینکه ما در این پست بازیکن داشتیم و با تراکم هافبک روبرو بودیم، اما جدای مسائل فنی خواستار حس و حال بازگشت مهدی کیانی به تیم بودیم. ما هفت میلیارد به او پیشنهاد دادیم. حتی آقای زنوزی هم گفتند من می خواهم مهدی کیانی بیاید و سال ها در تراکتور بماند از لحاظ اقتصادی، بالاترین قرارداد ریالی تیم مان بود که ما به مهدی کیانی پیشنهاد دادیم.

وی گفت: حتی به کیانی گفتیم که طلب قبلی ات را هم پرداخت خواهیم کرد. من کمی از کیانی گلایه دارم، اما او بازیکن باغیرتی است که سال ها برای تراکتور زحمت کشیده است. مهدی کیانی، عزیزِ این باشگاه است و تا آخر عمر هم عزیز خواهد ماند. تمام کارهایی که ما می توانستیم برای بازگشت این بازیکن انجام بدهیم، انجام دادیم، اما نشد.

معاون ورزشی باشگاه تراکتور درباره دلایل جدایی سعید مهری نیز یادآور شد: سعید مهری به خاطر اینکه فرصت بازی نداشت، در هفته های نخست درخواست جدایی داد. او با مسعود شجاعی هم صحبت کرده بود و قول موافقت با این درخواست داده شد. ما با باشگاه سپاهان برای معاوضه صحبت کردیم و موافقت نکردند. نقل وانتقالات زیر نظر رسول خطیبی است، اما در این مورد سعید مهری از قبل قول جدایی گرفته بود. من در ابتدای حضورم گفتم که من موافق جدایی تو نیستم، اما اگر مجبور به امضای فسخ تو شوم، استعفای خودم را هم خواهم نوشت این تصمیم، تصمیم مجموعه بود و همه در آن سهیم هستیم. سعید مهری در ابتدای امسال قرارداد جدیدی بست و بندی در قراردادش گنجانده شد مبنی بر اینکه وی در صورت داشتن پیشنهاد خارجی، می تواند با پرداخت 50 درصد از مبلغ قرارداد از تیم جدا شود.

رحیمی ادامه داد: متأسفانه یکسری اتفاقاتی افتاده و ما در همه پرونده ها محکوم شدیم. کم لطفی است که این اتفاقات را به نام زنوزی بنویسیم. این اتفاقات در باشگاه رخ داده اما سعید مهری به یک فضای جدید و بهتر نیاز داشت. ما یک دروازه بان بسیار خوب که شناخت خوبی از او داریم و می دانیم که یک بازیکن بسیار خوب خواهد شد، به تیم ما پیوسته است.

وی شرح داد: پورحمیدی با قرارداد چهار ساله به تراکتور پیوسته و به زودی به تیم ملحق خواهد شد. این دروازه بان در آینده کمک زیادی به تراکتور خواهد کرد. هواداران به باشگاه اعتماد کنند و ان شاءالله اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. باشگاه سرمایه گذاری خوبی برای آینده می کند و می تواند دروازه خود را بیمه کند. در برخی مواقع، فضاسازی تند و تیزی انجام می شود که سه گروه این کار را انجام می دهند.

معاون ورزشی تراکتور با بیان اینکه یک عده فضای احساسی ایجاد می کنند که باشگاه متضرر می شود، گفت: همه ما به دنبال موفقیت تراکتور هستیم و هیچ کس در باشگاه به دنبال منافع خودش نیست. اولویت ما، موفقیت تراکتور است. از هواداران هم خواهش می کنم طرف باشگاه باشند، نه آنهایی که به خاطر اختلاف سلیقه خود با باشگاه، فضای خوبی برای تراکتور ایجاد نمی کنند. خواهش من از اکثریت هواداران، حمایت از تراکتور است. ما مهدی کیانی را درک می کنیم و برای او آرزوی موفقیت داریم. تأکید می کنم که یک بازی خداحافظی باشکوه برای او در تبریز برگزار خواهیم کرد.

رحیمی در مورد آخرین شرایط سعید واسعی نیز اظهار داشت: واسعی از فردا در تمرینات حضور خواهد داشت. او انگیزه زیادی دارد و در لیگ قهرمانان آسیا کمکی زیادی به تراکتور می کند. در تراکتور، 20 سهمیه بزرگسال داریم که تنها یک سهمیه مان خالی است. سعید مهری از تیم جدا شده و بنا به نظر آقای خطیبی، حمزاوی و هخامنش هم جدا خواهند شد. ما تنها می توانیم دو، سه بازیکن جدید به خدمت بگیریم. فضای نقل وانتقالات نیم فصل، یک فضای سخت است، چون تیم ها بازیکنان تأثیرگذار خود را از دست نمی دهند. خواهش می کنم هواداران این شرایط را درک کنند. برای جذب 15 بازیکن نامه نوشتیم. اولویت اول ما، جذب مدافع میانی است. مدافعان میانی خوب، اولاً کم هستند و دوماً تیم دارند. ما کارمان را کاملاً قانونی و حرفه ای پیش می بریم.

وی گفت: با چند بازیکن خوب صحبت کردیم و مذاکرات در مراحل پایانی قرار دارند. ما نمی خواهیم اشتباه کنیم بلکه می خواهیم بهترین انتخاب ممکن را در شرایط موجود داشته باشیم. تمام اتفاقات فوتبالی تیم با نظر مستقیم رسول خطیبی پیش می رود. او رهبر فنی تراکتور است و تا جایی که بتوانیم، نظر او را جلب خواهیم کرد. هدف آقای خطیبی، ساختن تیمی است که سال های سال تراکتور را بیمه کند. هواداران اُفق دید بلندمدت هم داشته باشند، احساسات خود را کنترل کنند و فرصت بدهند. فوتبال هم روز خوب دارد و هم روز بد. ما هم همانند هواداران تحت فشار هستیم. خیلی ها به دنبال زمین خوردن تراکتور هستند، اما محکم پشت رسول خطیبی باشید. اگر می خواهید تراکتور اصلاح شود، پشت خطیبی باشید. اولین خواسته زنوزی هم ساختن یک نسل جدید برای تراکتور بود.

معاون ورزشی تراکتور ادامه داد: ما باید تراکتور را از ریشه اصلاح کنیم. هدف مالک و مجموعه باشگاه همین است. تراکتور یک باشگاه هوادارمحور است و برنامه های زیادی برای آن داریم که می تواند از لحاظ اقتصادی و مدیریتی، تراکتور را بیمه کند. ما به دنبال ساختن ساختار برای باشگاه تراکتور هستیم. من آمدم که برای آینده، یک باشگاه تثبیت شده بسازیم. بحث استعفا و این حرف ها را که شنیدم، تعجب کردم. من محکم ایستاده ام. مگر آدم می تواند با خانه خودش قهر کند؟

پنجره نقل وانتقالاتی مان باز شده است و ان شاءالله فردا نهایی می شود و پیمان بابایی در بازی بعدی به میدان می رود.، رحیمی با اعلام این خبر اظهار کرد: هیئت فوتبال هم قطعاً در این زمینه به ما کمک خواهد کرد. اینکه ما اسپانسر نداریم عیب بزرگی است، اما در مسیری قرار داریم که ان شاءالله این مسائل را حل می کنیم. ما تا جایی که می توانیم باید فشار را از روی دوش زنوزی برداریم. او پول و آبروی خود را برای تراکتور گذاشته است. برنامه هایی در این زمینه داریم که تراکتور را به یک باشگاه تبدیل کنیم نه تیم. باید احساسات مان را در جهت اصلاح و تقویت باشگاه به کار ببندیم.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: gorganland.ir شناسه مطلب: 1028

به "آخرین خبر از پنجره نقل وانتقالاتی تراکتور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از پنجره نقل وانتقالاتی تراکتور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید